Majster Gryfice ul. Tadeusza Kościuszki 42 72-300 Gryfice (+48) 503 509 444 kontakt@okna-konfigurator.pl
0
Majster Gryfice ul. Tadeusza Kościuszki 42 72-300 Gryfice (+48) 503 509 444 kontakt@okna-konfigurator.pl
Zaloguj się

IgLO 5 a IGLO Energy - różnice

Firma DRUTEX oferuje między innymi okna IGLO 5 oraz IGLO Energy. Jak cała gama produktów są starannie wykonane z wysokiej jakości materiałów. Różnią się od siebie, aby każdy z nas mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. W tym artykule skupimy się na różnicach między tymi modelami okien, aby ułatwić Państwu wybór.

Na początek przyjrzyjmy się ich profilom i szybom. Profil w modelu IGLO 5 jest 5 - komorowy i ma głębokość 70mm. Grubość szklenia sięga do 40 mm. W standardzie okno wyposażone jest w pakiet dwuszybowy o współczynniku przenikania przez szybę Ug=1,0 W/m2K. Istnieje możliwość montażu pakietu trzyszybowego. Profil w IGLO Energy przedstawia się następująco: jest 7 - komorowy o głębokości 82 mm. Grubość szklenia w tym modelu może wynosić nawet 48 mm. W standardzie oferowany jest pakiet trzyszybowy o Ug=0,5 W/m2K oraz istnieje możliwość zamontowania pakietu czteroszybowego.

Kolejnymi cechami, którym warto się przyjrzeć są rodzaj uszczelnienia i wzmocnienie. W oknach IGLO 5 uszczelnienie jest podwójne - wewnętrzne oraz zewnętrzne. Wzmocnienie natomiast zarówno w ramie, jak i skrzydle ma kształt ceownika. Istnieje możliwość montażu wzmocnienia pełnego w ościeżnicy. W modelu IGLO Energy uszczelnienie jest potrójne - wewnętrzne, zewnętrzne oraz centralne. Ramy są stalowe pełne, natomiast wzmocnienie skrzydła jest w kształcie ceownika.

Kończąc przyjrzyjmy się jeszcze dwóm parametrom. Izolacji akustycznej oraz termicznej. Wartość izolacji akustycznej (Rw) zależy od zastosowanych pakietów szybowych w oknach. W modelu IGLO 5 może wynosić ona od 34 do 44 dB, a w IGLO Energy od 35 do 46 dB. Współczynnik przenikania ciepła przez okno Uw w IGLO 5 wynosi 0,95 W/m2K. W modelu IGLO Energy Uw = 0,75 W/m2K, natomiast wartość współczynnika może zmaleć nawet do 0,6 W/m2K jeśli zdecydujemy się na wybór dodatkowych opcji.

Artykuł ten zawiera jedynie różnice między modelami okien IGLO 5 i IGLO Energy. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek dodatkowe pytania zapraszamy do rozmowy z ekspertami z naszego salonu w Gryficach.

Zrób wstępną wycenę swoich okien i drzwi

Okna

Okna
od 77,57 zł plus VAT

Okna balkonowe

Okna balkonowe
od 325,64 zł plus VAT

HS - drzwi tarasowe przesuwne

HS - drzwi tarasowe przesuwne
od 5 944,32 zł plus VAT

Drzwi wejściowe PCV

Drzwi wejściowe PCV
od 1 316,36 zł plus VAT

Drzwi z wypełnieniem

Drzwi z wypełnieniem
od 1 316,36 zł plus VAT

Dodatki

Dodatki