Majster Gryfice ul. Tadeusza Kościuszki 42 72-300 Gryfice (+48) 503 509 444 kontakt@okna-konfigurator.pl
0
Majster Gryfice ul. Tadeusza Kościuszki 42 72-300 Gryfice (+48) 503 509 444 kontakt@okna-konfigurator.pl
Zaloguj się

Najlepszy rozmiar drzwi zewnętrznych

Najlepszy rozmiar drzwi zewnętrznych - Drutex Bałoboki Drzwi wejściowe do domu to naprawdę ważna rzecz. Powinny się komponować ze stylem całego domu, ale równie ważny jest ich rozmiar. Dobrze jest już na początku, jeszcze na etapie projektowania wymarzonego domu zastanowić się jakie drzwi i w jakim rozmiarze chcemy zamontować. Jest to ważne, aby przygotować odpowiedni rozmiar otworu na drzwi.

Codziennie wchodzimy do domu i wychodzimy z niego kilka, a nawet kilkanaście razy. Wnosimy przez drzwi zewnętrzne meble i różne sprzęty AGD. Jeśli mamy małe dzieci, często potrzebujemy wjechać wózkiem do domu. Aby komfortowo móc wykonywać te wszystkie czynności, warto zdecydować się na szeroki rozmiar drzwi. Standardowo przyjmuje się, że szerokość drzwi powinna wynosić 90 cm. Zwykle producenci proponują również rozmiary 80 cm (popularny rozmiar w budownictwie starszego typu) oraz 100 cm dla maksymalnego komfortu. Jeśli chcielibyśmy aby drzwi miały szerokość większą niż 100 cm, warto przemyśleć montaż drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych.

Standardowa wysokość drzwi to 200 cm. Istnieje możliwość zamówienia wyższych drzwi, jeśli istnieje taka potrzeba.

Pamiętajmy, że otwór na drzwi nie jest równy z ich szerokością i wysokością. Do tych wymiarów należy doliczyć wymiary ościeżnicy. Dlatego też tak ważne jest, aby zapoznać się z ofertą drzwi zewnętrznych przed rozpoczęciem budowy domu, a najlepiej od razu wybrać konkretny model i dowiedzieć się, jakie wymiary otworu są wymagane do jego montażu.

Jeśli planujemy wymianę starych drzwi na nowe, lepiej przed zamówieniem konkretnych drzwi skonsultować ze specjalistą, czy będą pasowały do istniejącego już otworu.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą drzwi zewnętrznych w naszym salonie w Gryficach. Nasi specjaliści służą pomocą i radą.

Zrób wstępną wycenę swoich okien i drzwi

Okna

Okna
od 77,57 zł plus VAT

Okna balkonowe

Okna balkonowe
od 325,64 zł plus VAT

HS - drzwi tarasowe przesuwne

HS - drzwi tarasowe przesuwne
od 5 944,32 zł plus VAT

Drzwi wejściowe PCV

Drzwi wejściowe PCV
od 1 316,36 zł plus VAT

Drzwi z wypełnieniem

Drzwi z wypełnieniem
od 1 316,36 zł plus VAT

Dodatki

Dodatki