Majster Gryfice ul. Tadeusza Kościuszki 42 72-300 Gryfice (+48) 503 509 444 kontakt@okna-konfigurator.pl
0
Majster Gryfice ul. Tadeusza Kościuszki 42 72-300 Gryfice (+48) 503 509 444 kontakt@okna-konfigurator.pl
Zaloguj się

Jaki jest sens okien nieotwieranych?

Okna nieotwierane - zalety i wady - Drutex - salon Gryfice Planując zakup okien kierujemy się wieloma kryteriami. Cena, rodzaj, kolor, materiał z jakiego są wykonane, to pierwsze cechy jakie przychodzą nam do głowy. Jednak równie istotne jest czy wszystkie okna mają się otwierać. Jeśli nie jest to konieczne, warto zastanowić się nad wstawieniem okien nieotwieranych. Wyróżniamy dwa rodzaje takich okien: okno szklone bezpośrednio w ramie, oraz szklone w skrzydle, lecz pozbawione okuć. Decyzja o wstawieniu okien nieotwieranych może znacząco obniżyć koszty, różnica w cenie może sięgać nawet 40%. Ponadto okna te wyróżniają się znakomitą szczelnością, znacznie lepszą niż standardowe. Doskonała szczelność przekłada się na bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną. Poza tym okna nieotwierane, jeśli zdecydujemy się na szyby klasy P4 lub P5, są bardziej odporne na włamania. Okna stałe ze względu na swoją lżejszą konstrukcję mogą być bardzo duże, zatem idealnie nadają się do dużych przeszkleń.
Okna nieotwierane posiadają jednak kilka minusów. Przede wszystkim ich mycie może być problematyczne ze względu na utrudniony dostęp do zewnętrznej strony. Z tego powodu montaż tych okien polecany jest na parterze lub tarasach i balkonach. Z uwagi na nie otwieralność, okna stałe mogą być montowane jedynie w pomieszczeniach, gdzie prawidłowo funkcjonuje wentylacja. Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie braku możliwości przewietrzenia pomieszczeń przez otwarcie okna, najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie na jednej ścianie okien nieotwieranych i standardowych. Najlepiej sprawdzą się wtedy okna szklone w skrzydle, bowiem nie odbiegają wyglądem od okien tradycyjnych. Kolejną wadą jest brak możliwości umycia rolet zewnętrznych od środka bez ich demontażu, dlatego jeśli zależy nam na roletach zrezygnujmy z okien stałych.
Okna nieotwierane najczęściej możemy spotkać w sklepach i biurowcach jednak coraz częściej decydują się na nie właściciele domów prywatnych. Jak każde rozwiązanie mają swoje wady i zalety. Warto rozważyć montaż okien tego rodzaju analizując najpierw wszystkie za i przeciw, by być zadowolonym z ich użytkowania. Nawet jeśli nie są Państwo w pełni zdecydowani, nasi monterzy z Gryfic mogą bezpłatnie dokonać pomiaru okien w Państwa domu lub mieszkaniu i złożyć konkretną ofertę zawierającą cenę wymiany okien i ich montażu.

Zrób wstępną wycenę swoich okien i drzwi

Okna

Okna
od 72,72 zł plus VAT

Okna balkonowe

Okna balkonowe
od 305,28 zł plus VAT

HS - drzwi tarasowe przesuwne

HS - drzwi tarasowe przesuwne
od 5 805,00 zł plus VAT

Drzwi wejściowe PCV

Drzwi wejściowe PCV
od 1 234,08 zł plus VAT

Drzwi z wypełnieniem

Drzwi z wypełnieniem
od 1 234,08 zł plus VAT

Dodatki

Dodatki