Majster Gryfice ul. Tadeusza Kościuszki 42 72-300 Gryfice (+48) 503 509 444 kontakt@okna-konfigurator.pl
0
Majster Gryfice ul. Tadeusza Kościuszki 42 72-300 Gryfice (+48) 503 509 444 kontakt@okna-konfigurator.pl
Zaloguj się

Czy warto montować rolety zewnętrzne ?

Rolety zewnętrzne Gryfice Rolety zewnętrzne coraz częściej pojawiają się na naszych domach. Nic dziwnego, bowiem posiadają wiele niezaprzeczalnych zalet, a ponadto można instalować je nie tylko w nowopowstających budynkach, ale również w tych istniejących. Do zadań rolet zalicza się przede wszystkim osłonę okien przed czynnikami zewnętrznymi. Silne wiatry, grad czy też palące słońce mogą mieć negatywny wpływ na materiały, z których wykonane jest okno. Dzięki roletom okres eksploatacji okien znacząco się wydłuża. W czasie zimy rolety zewnętrzne zapewniają bardzo dobrą ochronę przed utratą ciepła i pozwalają obniżyć rachunki za ogrzewanie domu. Pomiędzy oknem a opuszczoną roletą powstaje przestrzeń powietrzna stanowiąca barierę przed uciekaniem ciepła na zewnątrz. Rolety docenimy również latem, ponieważ świetnie chronią dom przed przegrzaniem spowodowanym nadmiernym nasłonecznieniem. Ograniczenie dostępu promieniowania UV do wnętrza pozwala także zachować intensywność barw farb i tapet, a także obić i lakierów mebli. Dodatkowo, regulacja nasłonecznienia przyda się, kiedy w ciągu dnia potrzebny będzie półmrok niezbędny na czas drzemki czy też oglądania filmu.

Rolety zewnętrzne to także świetna izolacja akustyczna. Zasunięte skutecznie chronią dom przed hałasem z zewnątrz, co docenią mieszkańcy dużych miast, ale także właściciele domów położonych niedaleko dworców, lotnisk czy szkół. Rolety zapewniają zachowanie prywatności i znacząco wpływają na poczucie bezpieczeństwa domowników. Sforsowanie zamkniętych rolet zajmie ewentualnemu włamywaczowi zbyt wiele czasu, między innymi dlatego, że materiały z jakich są wykonane poszczególne elementy rolet charakteryzują się wysoka odpornością na uderzenia.

Roletami można sterować na kilka sposobów: ręcznie, za pomocą linki, paska lub korby, ale też automatycznie. za pomocą pilota i włączników. Sterowanie automatyczne można uzupełnić wyłącznikami zegarowymi pozwalającymi zaprogramować pory podnoszenia i opuszczania rolet podczas nieobecności gospodarzy. Rolety firmy PORTOS mogą być również włączone w system inteligentnego domu. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą rolet w naszym salonie stacjonarnym w Gryficach.

Zrób wstępną wycenę swoich okien i drzwi

Okna

Okna
od 77,57 zł plus VAT

Okna balkonowe

Okna balkonowe
od 325,64 zł plus VAT

HS - drzwi tarasowe przesuwne

HS - drzwi tarasowe przesuwne
od 5 944,32 zł plus VAT

Drzwi wejściowe PCV

Drzwi wejściowe PCV
od 1 316,36 zł plus VAT

Drzwi z wypełnieniem

Drzwi z wypełnieniem
od 1 316,36 zł plus VAT

Dodatki

Dodatki