Majster Gryfice ul. Tadeusza Kościuszki 42 72-300 Gryfice (+48) 503 509 444 kontakt@okna-konfigurator.pl
0
Majster Gryfice ul. Tadeusza Kościuszki 42 72-300 Gryfice (+48) 503 509 444 kontakt@okna-konfigurator.pl
Zaloguj się

Smog a wybór okien

Smog a wybór okien - Drutex Gryfice W artykule Smog a okna 1 przedstawiliśmy problem smogu i wyjaśniliśmy ogólny związek między jakością okien a jakością powietrza. W tym artykule zajmiemy się bardziej szczegółowo wyborem odpowiednich okien i tym czy możliwe jest świeże powietrze w domu, gdy na zewnątrz smog.

Wybierając nowe okna, pamiętaj aby były bardzo szczelne. Zwróć uwagę przede wszystkim na dwa parametry: współczynnik przenikania ciepła Uw oraz współczynnik przepuszczalności promieniowania słonecznego ‘g’. Obecnie uznaje się, że współczynnik Uw nie powinien być wyższy niż 1,1 m2K, natomiast im jest niższy, tym lepiej. Chcesz przyczynić się do poprawy stanu powietrza w swojej okolicy? Planujesz kupić okna o Uw= 1,1m2K? Kup te, których Uw= 1m2K. Zamawiasz okna o Uw= 0,9 m2K? Zmień je na takie, których Uw= 0,8 m2K. Nam ta różnica może wydać się niewielka, a jednak dla lepszej jakości powietrza będzie miała duże znaczenie. Przejdźmy teraz do współczynnika ‘g’. Określa on w procentach jaka część promieniowania słonecznego przepuszczana jest przez szyby do wnętrza budynku. Im wyższa wartość procentowa, tym więcej ciepła będzie przenikać do środka. Biorąc pod uwagę oszczędność energii i jej wpływ na lepszą jakość powietrza, współczynnik ten powinien być wyższy niż 50%. To spowoduje, że zimą promienie słoneczne będą wydajniej ogrzewać przestrzeń wewnątrz domu. Latem natomiast, w czasie gdy okna są najbardziej wystawione na światło słoneczne, dobrze jest zasłaniać je roletami lub żaluzjami

Pozostaje jeszcze pytanie w jaki sposób wietrzyć dom, kiedy na zewnątrz jest smog? Przede wszystkim należy pamiętać, aby nie otwierać okien. Warto mieć aplikację, która będzie nam pokazywała jakie jest stężenie smogu w miejscu naszego zamieszkania. Dzięki temu, będziemy wiedzieć, czy stan powietrza pozwala w danym momencie na otwieranie okien, czy nie. Nie zapominajmy jednak, że długotrwały brak wymiany powietrza w mieszkaniu również jest szkodliwy, o czym można przeczytać w artykule Zaparowane okna. Dobrze jest przyjrzeć się bogatej ofercie na rynku produktów, których montaż sprawi, że więcej nie będziemy musieli się martwić o czyste powietrze w naszym domu. Są to na przykład nawiewniki z filtrem antysmogowym czy siatki antysmogowe.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą okien firmy DRUTEX S.A. oraz do kontaktu z ekspertami w naszym salonie w Gryficach.

Zrób wstępną wycenę swoich okien i drzwi

Okna

Okna
od 77,57 zł plus VAT

Okna balkonowe

Okna balkonowe
od 325,64 zł plus VAT

HS - drzwi tarasowe przesuwne

HS - drzwi tarasowe przesuwne
od 5 944,32 zł plus VAT

Drzwi wejściowe PCV

Drzwi wejściowe PCV
od 1 316,36 zł plus VAT

Drzwi z wypełnieniem

Drzwi z wypełnieniem
od 1 316,36 zł plus VAT

Dodatki

Dodatki