Majster Gryfice ul. Tadeusza Kościuszki 42 72-300 Gryfice (+48) 503 509 444 kontakt@okna-konfigurator.pl
0
Majster Gryfice ul. Tadeusza Kościuszki 42 72-300 Gryfice (+48) 503 509 444 kontakt@okna-konfigurator.pl
Zaloguj się

Szprosy - ciekawe urozmaicenie okien

Szprosy - ciekawe urozmaicenie okna - Drutex - salon GryficeSzprosy są charakterystycznym i bardzo popularnym elementem dekoracyjnym okien. Spotkać je można zarówno w budynkach starszych, stylizowanych na wiejskie posiadłości, kamienicach, ale też w nowych budynkach. Szprosy urozmaicają wygląd okien, podkreślają wyjątkowy styl budynku i nadają mu niepowtarzalny charakter. Wyróżniamy cztery rodzaje szprosów, trzy z nich pełnią wyłącznie funkcję dekoracyjną, są to:
Szprosy wiedeńskie - zwane też naklejanymi. Jak nazwa wskazuje są to listewki naklejane na szyby po zewnętrznych stronach, często posiadają wewnętrzna ramkę aluminiową, dzięki której jeszcze lepiej imitują podział okna.
Szprosy wewnątrzszybowe - umieszcza się je wewnątrz pakietu szybowego, są na stałe zamontowane w ramce szybowej. Ten rodzaj szprosów jest najłatwiejszy w utrzymaniu w czystości.
Szprosy zawieszane - mocowane na specjalnych okuciach, ich zaletą jest łatwość demontażu np. na czas mycia okna.
Szprosy stałe to jedyny rodzaj szprosów, który poza funkcją dekoracyjną pełni też funkcję konstrukcyjną - poprawiają sztywność okna, a także stanowią dodatkową ochronę przed włamaniem. Szprosy konstrukcyjne dzielą skrzydło na mniejsze kwatery, w których montowane są szyby. Wadą szprosów stałych jest pogorszenie izolacyjności okien oraz, ze względu na stosunkowo dużą szerokość, zmniejszenie ilości światła wpadającego przez okna.
Szprosy, aby w pełni wykorzystać ich potencjał dekoracyjny, powinny być bardzo dokładnie dobrane do stylu w jakim powstał budynek. W przeciwnym razie zamiast zdobić mogą negatywnie wpłynąć na wygląd naszego domu.
W naszym konfiguratorze oferujemy Państwu wysokiej jakości szprosy wewnątrzszybowe. Szprosy dostępne są w czterech rozmiarach oraz rożnych kolorach takich jak biały, złoty oraz różne rodzaje drewna.Jeżeli nie są Państwo zdecydowani jaki rodzaj szprosów będzie najlepiej pasował do Państwa okien zapraszamy do naszego salonu w Gryficach. Nasi konsultanci służą pomocą i radą.

Zrób wstępną wycenę swoich okien i drzwi

Okna

Okna
od 77,57 zł plus VAT

Okna balkonowe

Okna balkonowe
od 325,64 zł plus VAT

HS - drzwi tarasowe przesuwne

HS - drzwi tarasowe przesuwne
od 5 944,32 zł plus VAT

Drzwi wejściowe PCV

Drzwi wejściowe PCV
od 1 316,36 zł plus VAT

Drzwi z wypełnieniem

Drzwi z wypełnieniem
od 1 316,36 zł plus VAT

Dodatki

Dodatki