Majster Gryfice ul. Tadeusza Kościuszki 42 72-300 Gryfice (+48) 503 509 444 kontakt@okna-konfigurator.pl
0
Majster Gryfice ul. Tadeusza Kościuszki 42 72-300 Gryfice (+48) 503 509 444 kontakt@okna-konfigurator.pl
Zaloguj się

Szyby przeciwsłoneczne: absorbcyjne i refleksyjne

Szyby przeciwsłoneczne: absorbcyjne i refleksyjne - Drutex - Salon Gryfice Duże przeszklenia w domu robią ogromne wrażenie. Szkło kojarzy się z nowoczesnością, a pokaźne okna w znaczący sposób powiększają optycznie przestrzeń. Jednak wysoki stopień przezroczystości szkła może prowadzić do przegrzewania pomieszczeń i wysokiej przepuszczalności promieni UV. Aby do tego nie dopuścić, warto rozważyć montaż okien wyposażonych w szyby przeciwsłoneczne.

Szkło absorpcyjne nazywane jest inaczej Antisol. Powstaje w wyniku barwienia szkła float w masie podczas procesu wytopu w hucie. Mamy do wyboru cztery barwy: niebieską, brązową, grafitową lub zieloną.Zabarwienie szkła powoduje pochłanianie znacznej ilości promieni słonecznych. Poprzez zjawisko absorpcji szkło pochłania ok. 50% energii promieniowania słonecznego, przez co mocno się nagrzewa. Następnie rozprasza energię, kierując ją na zewnątrz. Szkło typu Antisol stosowane jest jako szyba zewnętrzna w zestawie szyby zespolonej. Charakteryzuje się nieco mniejszym stopniem odbicia niż bezbarwne szkło float. Kolorowe szkło ma ogromny wpływ na atrakcyjność elewacji oraz wnętrza.

Szyby refleksyjne mogą być wykonane zarówno ze szkła zwykłego, jak i barwionego w masie. Ich działanie wynika z pokrycia warstwą tlenków metali lub metali szlachetnych podczas jego produkcji. Szyby refleksyjne odbijają światło widzialne, jak też ciepło słoneczne, skutecznie zapobiegając przegrzaniu wnętrza. Szyby refleksyjne zapewniają dyskrecję, gdyż znacznie ograniczają widok do wnętrza domu, ale też znacząco podnoszą walory estetyczne budynku.

Firma DRUTEX posiada w swojej ofercie oba powyższe rodzaje szyb, a nasi eksperci z salonu w Gryficach chętnie pomogą dokonać Państwu odpowiedniego wyboru.

Zrób wstępną wycenę swoich okien i drzwi

Okna

Okna
od 77,57 zł plus VAT

Okna balkonowe

Okna balkonowe
od 325,64 zł plus VAT

HS - drzwi tarasowe przesuwne

HS - drzwi tarasowe przesuwne
od 5 944,32 zł plus VAT

Drzwi wejściowe PCV

Drzwi wejściowe PCV
od 1 316,36 zł plus VAT

Drzwi z wypełnieniem

Drzwi z wypełnieniem
od 1 316,36 zł plus VAT

Dodatki

Dodatki