Majster Gryfice ul. Tadeusza Kościuszki 42 72-300 Gryfice (+48) 503 509 444 kontakt@okna-konfigurator.pl
0
Majster Gryfice ul. Tadeusza Kościuszki 42 72-300 Gryfice (+48) 503 509 444 kontakt@okna-konfigurator.pl
Zaloguj się

Wpuśćmy więcej światła do naszego domu

Wpuśćmy więcej światła do naszego domu - Drutex Trzebiatow Naturalne światło słoneczne wpływa bardzo pozytywnie na nasze samopoczucie i powoduje wzrost naszej energii. Natomiast jego deficyt sprawia, że jesteśmy senni, apatyczni i bardziej zestresowani. Z tego względu warto przyjrzeć się naszym domom, mieszkaniom, czy nie jest w nich zbyt ciemno? Ile światła naturalnego jest w każdym ich pomieszczeniu? I co możemy zrobić, aby było go zdecydowanie więcej?

Zacznijmy od dość nietypowej propozycji. Istnieje możliwość montażu ścian wewnętrznych z szyb. Mogą być to szyby matowe lub ornamentowe. Przepuszczają one światło, a jednocześnie nie zabierają naszej prywatności. Warto rozważyć tą propozycję, może się okazać, że takie rozwiązanie znajdzie zastosowanie w naszym domu i będzie się dobrze komponowało z jego wystrojem.

Jasne kolory odbijają światło. Dlatego ważne jest, aby cały wystrój wnętrza był w jasnych kolorach. Drzwi najlepiej jakby były w odcieniach bieli, jasnych szarości lub delikatnych beży, z dużymi przeszkleniami. Ściany również powinny być jasne - np. w kolorze ecru, jasnych zieleni, perłowych beży lub delikatnych odcieni żółtego.

Warto również zadbać o odpowiednie oświetlenie ciemnych pomieszczeń, lub ich fragmentów, zwłaszcza jeśli nie ma możliwości dotarcia tam ze światłem naturalnym. Bardzo ważne jest, aby żarówki świeciły światłem najbardziej zbliżonym do światła naturalnego.

Przyjrzyjmy się bliżej oknom w naszych domach. Może ramy są zbyt grube, lub z różnych względów przepuszczają za mało światła do wnętrza pomieszczeń. Warto również skonsultować się ze specjalistami i rozważyć możliwość powiększenia otworów okiennych i wstawienia większych okien, aby rozjaśnić nasze domy.

Zacznijmy od spaceru po każdym z pomieszczeń naszych domów. Zwróćmy uwagę, gdzie jest ciemno, gdzie brakuje naturalnego światła i zastanówmy się dlaczego. Być może jest to kwestia koloru lub ustawienia mebli, może koloru ścian, drzwi, a może za małych lub zużytych okien. Usiądźmy i przemyślmy co w każdym z pomieszczeń możemy zrobić, aby docierało do niego więcej światła, a następnie przystąpmy do wdrożenia konkretnych zmian, aby rozjaśnić wnętrze naszego domu.

Zapraszamy do naszego salonu w Gryficach, gdzie nasi konsultanci służa pomocą i dobrą radą. Zamówienia można składać osobiście, w salonie lub korzystając z konfiguratora okien online.

Zrób wstępną wycenę swoich okien i drzwi

Okna

Okna
od 77,57 zł plus VAT

Okna balkonowe

Okna balkonowe
od 325,64 zł plus VAT

HS - drzwi tarasowe przesuwne

HS - drzwi tarasowe przesuwne
od 5 944,32 zł plus VAT

Drzwi wejściowe PCV

Drzwi wejściowe PCV
od 1 316,36 zł plus VAT

Drzwi z wypełnieniem

Drzwi z wypełnieniem
od 1 316,36 zł plus VAT

Dodatki

Dodatki