Majster Gryfice ul. Tadeusza Kościuszki 42 72-300 Gryfice (+48) 503 509 444 kontakt@okna-konfigurator.pl
0
Majster Gryfice ul. Tadeusza Kościuszki 42 72-300 Gryfice (+48) 503 509 444 kontakt@okna-konfigurator.pl
Zaloguj się

Czas na wymianę okien w bloku

Okna wstawiane w trakcie budowy bloków mieszkalnych, po wielu latach eksploatacji często wymagają wymiany. Jeśli z roku na rok rachunki za ogrzewanie stają się coraz wyższe, a hałas dobiegający z zewnątrz jest coraz wyraźniejszy, to znak, że okna straciły szczelność. Zły stan techniczny okien oznacza również problemy z obsługą. Wypaczone ramy i zniszczone okucia sprawiają, że skrzydło ciężko otworzyć i zamknąć. To wszystko sprawia, że okna stają się uciążliwe w codziennym użytkowaniu. Zniszczone okna mają również znaczący wpływ na estetykę budynku. Odbarwione, zarysowane ramy pełne spękań szpecą wnętrze i elewację. Naprawa tego typu uszkodzeń to tylko doraźne rozwiązanie, dodatkowo nie zawsze możliwe. Wymiana okien to najlepsze wyjście. Choć jest to spory wydatek, warto pamiętać, że jest to jednorazowy koszt, który szybko zacznie się zwracać w postaci niższych rachunków za ogrzewanie.

Wybierając nowe okna należy pamiętać by były tego samego kształtu, wielkości i koloru co poprzednie. Cechy okien określone są w projekcie budowlanym chronionym prawem autorskim. Wstawienie okien o odmiennym kształcie czy wielkości wymaga ingerencji w konstrukcję budynku i zaburza ustalony rytm okien. Jeśli ktoś samowolnie dokonuje tak poważnych zmian musi liczyć się z interwencją zarządcy budynku i koniecznością przywrócenia pierwotnego układu. Do nas należy decyzja dotycząca materiału z jakiego wykonane są okna. Jeśli do tej pory w mieszkaniu mieliśmy okna drewniane, nic nie stoi na przeszkodzie by wymienić je na plastikowe i odwrotnie. Pamiętać jednak należy, by nie zmieniać koloru okien od strony elewacji. W sytuacji gdy szczególnie zależy nam na zmianie koloru okien od strony mieszkania, można zakupić okna inaczej wykończone po każdej stronie.

Istnieją sposoby na zmniejszenie kosztów wymiany okien. Wiele wspólnot mieszkaniowych pokrywa przynajmniej część wydatku. Konieczna może być wizyta komisji, która ustali czy wymiana okien rzeczywiście jest niezbędna. Refundacja może dotyczyć jedynie okien o ustalonym standardzie. Każda spółdzielnia ustala własne zasady, dlatego przed podjęciem decyzji o wymianie okien należy się z nimi zapoznać.


Decydując się na wymianę okien w salonie firmy Drutex w Gryficach, otrzymają Państwo okna najwyższej jakości z gwarancją najlepszej ceny i terminowej dostawy. Zamawiając okna w konfiguratorze na stronie okna-konfigurator.pl mogą Państwo wybrać opcję z demontażem i wyniesieniem starych okien oraz z wniesieniem, montażem nowych wraz z pracami wykończeniowymi.

Zrób wstępną wycenę swoich okien i drzwi

Okna

Okna
od 77,57 zł plus VAT

Okna balkonowe

Okna balkonowe
od 325,64 zł plus VAT

HS - drzwi tarasowe przesuwne

HS - drzwi tarasowe przesuwne
od 5 944,32 zł plus VAT

Drzwi wejściowe PCV

Drzwi wejściowe PCV
od 1 316,36 zł plus VAT

Drzwi z wypełnieniem

Drzwi z wypełnieniem
od 1 316,36 zł plus VAT

Dodatki

Dodatki