Okna zapewniają ciszę

Poziom hałasu w domu można sprawdzić decybelomierzem – standardowym lub specjalną aplikacją na telefonie. Utrzymujący się stale na wysokim poziomie hałas może negatywnie oddziaływać na nasz układ nerwowy oraz powodować rozdrażnienie, frustrację, nerwowość czy zmęczenie. Przyjmuje się, że w domach w ciągu dnia nie powinien on przekraczać 40 dB, natomiast w nocy 30 dB. Jeśli okaże się, że jest wyższy, to znak, że warto zainwestować w nowe okna.
W takim wypadku bardzo istotnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę jest współczynnik izolacyjności dźwiękowej, oznaczany symbolem Rw. Jego wartość określa, o ile zmniejszy się ilość hałasu w pomieszczeniach. W większości standardowych okien Rw wynosi około 30 dB. W oknach firmy DRUTEX w modelach IGLO 5 i IGLO 5 Classic wartość ta może wynosić od 34 dB do 44 dB, natomiast w modelach IGLO Energy oraz IGLO Energy Classic od 35 dB do 46 dB. Różnica ta wynika z możliwości zastosowania różnych pakietów szybowych w oknach.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą okien firmy DRUTEX w konfiguratorze okien online lub osobiście w naszym salonie w Gryficach.