Majster Gryfice ul. Tadeusza Kościuszki 42 72-300 Gryfice (+48) 503 509 444 kontakt@okna-konfigurator.pl
0
Majster Gryfice ul. Tadeusza Kościuszki 42 72-300 Gryfice (+48) 503 509 444 kontakt@okna-konfigurator.pl
Zaloguj się

Aktualności

Rolety rzymskie – kiedy i dlaczego? - Akant Imperoll - Gryfice Kolorowe zasłony i koronkowe firanki w ostatnich czasach ustępują miejsca roletom. W nowoczesny styl – minimalizm, idealnie wpasowuje się roleta rzymska. Stanowi ona dekoracyjny element wystroju okna w niemal każdym wnętrzu.

Rolety rzymskie to niezwykłe połączenie praktyki z estetyką. Bogaty wybór tkanin oraz możliwość dopasowania ich wielkości na odpowiednią miarę pozwalają na dobranie do indywidualnych potrzeb. Podstawową funkcją rolety rzymskich jest ochrona przed promieniami słonecznymi. Produkt ten to doskonały wybór do pokoików dziecięcych. Materiał, z którego są wykonane dobrej jakości rolety rzymskie jest idealny dla alergików - bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Rolety rzymskie mogą być montowane bezpośrednio na ramie okna, a także do sufitu lub ściany.

W naszym salonie w Gryficach zobaczycie Państwo szeroki wybór rolet rzymskich. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą u naszych fachowców.

Rolety wewnętrzne - funkcje - Imperoll Akant - Gryfice Dzięki roletom wewnętrznym, w prosty sposób można nadać pomieszczeniom nowego charakteru. Oprócz stworzenia niezwykłego nastroju we wnętrzu domu, rolety spełniają również ważne funkcje.

Rolety zapewniają nam ochronę prywatności. Kiedy są zasłonięte, osoby z zewnątrz nie widzą co robimy w domu. Jeśli przeszkadzają nam intensywne promienie słoneczne, wystarczy rozwinąć rolety, aby uchronić się przed nimi. Jest to bardzo przydatne, kiedy chcemy się zdrzemnąć w ciągu dnia. Rolety wewnętrzne pełnią również funkcję dekoracyjną. Są dostępne w różnych wzorach i wielu kolorach. Nadają pomieszczeniom przestrzeni. W zależności od rodzaju, mogą być montowane do sufitu, do ściany lub bezpośrednio do okna. Mogą zasłaniać małe, jak również i duże przeszklenia.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą rolet wewnętrznych firm IMPEROLL oraz AKANT, w naszym salonie w Gryficach. Eksperci służą radą i pomocą w wyborze rolet wewnętrznych idealnie odpowiadających na Państwa potrzeby.

Zalety okien aluminiowych - Drutex Gryfice Zazwyczaj wybierając okna do naszego wymarzonego domu, bierzemy pod uwagę okna PVC oraz drewniane. Natomiast często w ogóle nie zastanawiamy się nad montażem okien aluminiowych. Może być tak, ponieważ okna te kojarzą nam się jedynie z budynkami biurowymi, hotelami, galeriami handlowymi. Jednak, ze względu na zalety, coraz częściej wykorzystywane są również w budownictwie mieszkalnym.

Ramy okien aluminiowych świetnie sprawdzają się przy dużych przeszkleniach oraz nietypowych kształtach okien. Są lekkie, sztywne oraz trwałe. Nie wymagają konserwacji. Ponadto są odporne na rdzę, odkształcenia, zgniecenia, uszkodzenia mechaniczne oraz zmiany temperatur. Awangardowy wygląd okien aluminiowych znakomicie pasuje stylem do nowoczesnych domów.

Niestety, okna aluminiowe, mają także wadę - wysoką cenę. Okna PVC są pod tym względem bardzo konkurencyjne - bardzo dobre jakościowo i jednocześnie o wiele tańsze w porównaniu z oknami aluminiowymi.

Jeśli są Państwo zainteresowani montażem okien aluminiowych firmy DRUTEX, zapraszamy do naszego salonu w Gryficach. Eksperci odpowiedzą na Państwa pytania, pomogą w dokonaniu właściwego wyboru oraz przygotują wycenę.

Typy rolet - Portos - Gryfice Coraz częściej decydujemy się na montaż rolet w swoich domach i mieszkaniach. Zyskują one na popularności ponieważ są funkcjonalne. Dzięki nim latem dom się zbytnio nie nagrzewa, a zimą nie wychładza.

Firma Portos proponuje trzy typy rolet:

 • rolety nadstawne - ich montaż możliwy jedynie na etapie budowy budynku lub podczas wymiany stolarki okiennej w budynkach już istniejących. Występują 4 systemy rolet nadstawnych, z czego jeden może być zintegrowany z moskitierą rolowaną. Skrzynka rolety jest niewidoczna. Dostęp do klapy rewizyjnej od wnętrza budynku.
 • rolety zewnętrzne - montaż na okna lub elewację, możliwy w każdym momencie. Istnieje możliwość wyboru kształtu skrzynki oraz jej koloru. Dostępnych jest 5 systemów rolet zewnętrznych, każdy w wersji z moskitierą rolowaną lub bez. W jednym z nich skrzynkę można zabudować, wtedy pozostaje ona niewidoczna.
 • rolety nadporożowe - montaż możliwy jest jedynie w nowo powstających obiektach i należy zaplanować go już na etapie projektowania budynku. Montaż tych rolet jest idealnym rozwiązaniem dla domów pasywnych i energooszczędnych. Możemy docieplić skrzynkę, dzięki czemu likwidujemy mostki termiczne. Skrzynki tego typu rolet są zabudowywane całkowicie pod tynkiem.

Ważne pytania, na które musimy sobie odpowiedzieć podczas wyboru rolet: Jesteśmy na etapie planowania wymarzonego domu? Rolety mają być montowane do już istniejącego domu? A może podczas wymiany stolarki okiennej? Czy skrzynka ma być widoczna czy zabudowana? Klapa rewizyjna rolety ma być od wewnątrz czy od zewnątrz budynku?

Zapraszamy do naszego salonu w Gryficach, gdzie nasi konsultanci służą radą i pomocą w wyborze odpowiednich rolet firmy Portos.

Zalety moskitiery rolowanej - Portos Gryfice O tym dlaczego warto montować moskitiery w oknach mogą Państwo przeczytać w artykule Owady. Natomiast poniżej przedstawiamy zalety moskitiery rolowanej.

Ważną zaletą moskitiery rolowanej jest wygoda użytkowania. Zwijać i rozwijać można ją w łatwy sposób, za każdym razem, kiedy mamy taką potrzebę. Gdy mamy kwiatki na parapecie po drugiej stronie okna i chcemy je podlać, wystarczy podnieść moskitierę do góry. Jest to bardzo komfortowe i wygodne rozwiązanie. Docenimy je również podczas mycia okien. Na zimę, nie ma potrzeby zdejmowania moskitiery, wystarczy zwinąć ją do kasetki. Tam bezpiecznie przeczeka ten okres. Sama kasetka moskitiery prezentuje się elegancko i efektownie. Moskitiery rolowane można zintegrować z roletami zewnętrznymi firmy Portos. Warto rozważyć również takie połączenie. Rozwiązanie te jest wygodne, trwałe oraz funkcjonalne.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące moskitiery rolowanej lub rolet zewnętrznych zintegrowanych z tymi moskitierami, zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami w salonie w Gryficach.

Moskitiery - rodzaje - Portos Kołobrzeg Owady potrafią nam skutecznie uprzykrzyć życie. Zwłaszcza w okresie wiosenno - letnim. Na zewnątrz robi się ciepło, mamy ochotę otwierać okna, drzwi tarasowe, lecz w ten sposób duże ilości owadów dostają się do wnętrz naszych domów. Na szczęście istnieje prosty sposób, aby było inaczej - montaż moskitier.

Proponujemy trzy rodzaje moskitier:

 • moskitiery ramkowe - bezinwazyjny i prosty montaż oraz demontaż. Montowane do progu ramy okiennej za sprawą zaczepów obrotowych.
 • moskitiery drzwiowe - wygodne w użytkowaniu, stabilne. Mocuje się je do futryny drzwi za pomocą zawiasów. Z drugiej strony montowany jest zamek magnetyczny, dzięki któremu, otwieranie i zamykanie drzwi jest proste i funkcjonalne.
 • moskitiery rolowane - można zintegrować je z roletami firmy Portos. Nie trzeba ich zdejmować na zimę. Komfortowe użytkowanie. Proste w obsłudze - zaopatrzone w mechanizm sprężynowy oraz system zamykania klik - klak.

Zainstaluj moskitiery w oknach i drzwiach swojego domu i zapomnij o owadach. Eksperci w naszym salonie w Gryficach pomogą wybrać odpowiedni rodzaj moskitier, w zależności od Państwa indywidualnych potrzeb.

Zamień taras w ogród zimowy - Drutex - Kołobrzeg Jesteś właścicielem domu z tarasem ale nie do końca jesteś zadowolony z możliwości jego użytkowania? Może chciałbyś od niego czegoś więcej, np. możliwości spędzania na tarasie czasu niezależnie od pogody i pory roku. A może nie masz tarasu ale marzysz o tym, żeby go mieć? Warto w takich sytuacjach przemyśleć budowę ogrodu zimowego.

Czym jest ogród zimowy? Jest to pomieszczenie dobudowywane do domu. Całkowicie przeszklone, oparte na szkielecie z drewna, aluminium, stali lub PCV. Firma DRUTEX rekomenduje konstrukcje wykonane z profili aluminiowych z przegrodą termiczną. Ich zaletami jest to, że można wykonać z nich wszelkiego rodzaju nietypowe kształty, są lekkie oraz odporne na korozję. Dodatkowo można wybrać kolor, jaki chcemy aby miała konstrukcja, spośród kolorów z palety RAL lub powłok drewnopodobnych wg Aluprof ColorCollection. To sprawia, że nawet dobudowując do budynku ogród zimowy, można idealnie dopasować go do otoczenia.

Przed złożeniem zamówienia warto przemyśleć kilka kwestii, między innymi: W jaki sposób chcemy korzystać z ogrodu zimowego? Jakie mamy wobec niego oczekiwania? Jakie meble mają się na nim zmieścić? Jakiej powinien być wielkości? Z której strony świata usytuowany? Warto jest zasięgnąć porady specjalisty, który doradzi nam na co zwrócić szczególną uwagę planując budowę ogrodu zimowego, po to, aby móc w pełni cieszyć się jego użytkowaniem.

Jeśli rozważasz budowę ogrodu zimowego zapraszamy do naszego salonu w Gryficach, gdzie eksperci przybliżą Państwu szczegóły naszej oferty.

Jak wietrzyć mieszkanie podczas upałów? - Drutex Trzebiatów Jest lato i na zewnątrz utrzymują się wysokie temperatury. W taką pogodę najprzyjemniej jest schować się w jakimś chłodnym miejscu lub ochładzać się w wodzie. Co jednak, jeśli musimy ten czas spędzić w domu, czy mieszkaniu? Co zrobić, aby w mieszkaniu nie było gorąco jak w saunie? Jak wietrzyć mieszkanie? O tym można przeczytać w dalszej części artykułu.

Najważniejsze jest zasłanianie okien, które są narażone na długotrwałą ekspozycję na słońcu. W ten sposób ograniczymy nagrzewanie się pomieszczeń. Okna powinny być osłonięte roletami zewnętrznymi, jasnymi, grubymi zasłonami lub roletami wewnętrznymi.

Przejdźmy do kwestii otwierania okien i wietrzenia. Wymiana powietrza w mieszkaniu jest konieczna, jednak należy to robić mądrze. Najlepiej otwierać okna i wietrzyć dopiero wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż wewnątrz. Jeśli w ciągu dnia zachodzi konieczność wymiany powietrza w mieszkaniu na świeże najlepiej jest otworzyć okna na oścież na kilka minut i stworzyć tak zwany przeciąg kontrolowany. Zdecydowanie odradzamy uchylania okien na dłuższy czas, ponieważ wtedy wymiana powietrza jest powolna, a do mieszkania napływa gorące powietrze z zewnątrz.

Nie zapominajmy również o nawiewnikach. Więcej na ich temat można dowiedzieć się czytając artykuł Mikrowentylacja i nawiewniki. Dzięki nim wymiana powietrza wewnątrz domu jest stała i nie wymaga otwierania okien.

Zapraszamy do naszego salonu w Gryficach, gdzie nasi eksperci przedstawią pełną ofertę okien firmy DRUTEX i pomogą dokonać wyboru modelu najlepiej odpowiadającego Państwa potrzebom.

Drzwi HS - Drutex Kołobrzeg Duże przeszklenia w domach cieszą się ostatnio popularnością. Bardzo często są to drzwi lub okna wielkości całej ściany. Dodają one budynkowi lekkości i nowoczesności. Wnętrze pomieszczenia z tak dużymi przeszkleniami jest jasne i doświetlone światłem naturalnym. Ma to bardzo duży, pozytywny wpływ na nasz nastrój, samopoczucie, nastawienie do życia.

Zazwyczaj tak duże okna lub drzwi usytuowane są w strefie dziennej, czyli jadalniach i salonach. Dzięki nim pomieszczenia te są optycznie powiększone, nawet jeśli są niewielkich rozmiarów, przebywając w nich nie mamy poczucia zamknięcia w czterech, małych ścianach. Otwierają nas na świat. Siedząc w fotelu możemy zrelaksować się patrząc na piękne widoki roztaczające się za oknem przez cały rok.

Chcesz cieszyć się bliskością przyrody przez cały rok? Nic prostszego - wystarczy zamówić drzwi podnoszono - przesuwne HS firmy DRUTEX. Niski próg, pozwoli z łatwością i wygodą wychodzić przez nie na taras, a granica między domem, a tarasem zostanie zlikwidowana. Dostępne jest kilka modeli drzwi HS w pełnej gamie kolorystycznej. Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami w salonie w Gryficach, którzy profesjonalnie pomogą wybrać odpowiedni model - najlepszy dla Państwa indywidualnych potrzeb.

Funkcje pochwytu w drzwiach balkonowych - Drutex Białoboki Jakie funkcje spełnia pochwyt do drzwi balkonowych i czy warto go montować? Służy on do wygodnego domykania drzwi balkonowych oraz ich otwierania, kiedy chcemy wejść z powrotem do mieszkania (poprzez pchnięcie).

Jest to wygodne w użytkowaniu i funkcjonalne rozwiązanie. Używając pochwytu możemy pożegnać się z odciskami palców na szybie spowodowanych próbami domknięcia drzwi wychodząc na balkon oraz otwierania ich, kiedy chcemy wrócić do środka.

Z różnych względów, nie zawsze chcemy, aby drzwi balkonowe były otwarte w czasie kiedy korzystamy z balkonu. Mogą one być na przykład przyczyną przeciągów czy ‘zaproszeniem’ dla niechcianych owadów. Z pochwytem domykanie i otwieranie drzwi od strony balkonu będzie proste, lekkie i przyjemne.

W celu zapoznania się z ofertą drzwi balkonowych oraz pochwytów zapraszamy do kontaktu z konsultantami w naszym salonie w Gryficach.

Klamka do drzwi zewnętrznych - Drutex Kołobrzeg Klamka do drzwi zewnętrznych może wydawać się mało istotnym szczegółem. Nic bardziej mylnego. Jest ona wizytówką domu. To dzięki niej otwieramy drzwi, to za nią chwytają goście aby wejść do naszego domu. Podkreśla ona charakter całych drzwi. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio ją dobrać. Powinna komponować się stylem i kolorem z całymi drzwiami zewnętrznymi oraz ich otoczeniem.

Może zdarzyć się, że najprostsze modele klamek będą wydawały się nam zbyt zwyczajne, mało efektowne. Może również być tak, że co jakiś czas będziemy chcieli wymieniać samą klamkę w drzwiach. Na szczęście da się to zrobić, bez problemu. Jedyny problem jaki możemy mieć to wybór jednej klamki, spośród wielu pięknych propozycji, które oferuje nam rynek. Pamiętajmy, że powinna się ona komponować ze stylem drzwi oraz aranżacją wnętrza.

Klamka w drzwiach zewnętrznych, poza wyglądem powinna być również wygodna w użytkowaniu i praktyczna. Będziemy z niej korzystać co najmniej kilka razy dziennie. Przyjemniejszy w dotyku będzie kształt opływowy, unikajmy ostrych kantów. Tradycyjny kształt klamki (z uchwytem poziomym) ma pozytywną właściwość - jeśli mamy zajęte ręce, możemy nacisnąć na nią chociażby łokciem.

Zamiast klasycznych klamek, do drzwi zewnętrznych, można stosować również gałki obrotowe (otwieranie drzwi poprzez ich przekręcenie) lub stałe (otwieranie drzwi poprzez pociągnięcie), oraz pochwyty, inaczej nazywane antabami.

W naszym salonie w Gryficach, nasi eksperci przedstawią Państwu pełną ofertę drzwi zewnętrznych oraz klamek, pochwytów i gałek.

Wpuśćmy więcej światła do naszego domu - Drutex Trzebiatow Naturalne światło słoneczne wpływa bardzo pozytywnie na nasze samopoczucie i powoduje wzrost naszej energii. Natomiast jego deficyt sprawia, że jesteśmy senni, apatyczni i bardziej zestresowani. Z tego względu warto przyjrzeć się naszym domom, mieszkaniom, czy nie jest w nich zbyt ciemno? Ile światła naturalnego jest w każdym ich pomieszczeniu? I co możemy zrobić, aby było go zdecydowanie więcej?

Zacznijmy od dość nietypowej propozycji. Istnieje możliwość montażu ścian wewnętrznych z szyb. Mogą być to szyby matowe lub ornamentowe. Przepuszczają one światło, a jednocześnie nie zabierają naszej prywatności. Warto rozważyć tą propozycję, może się okazać, że takie rozwiązanie znajdzie zastosowanie w naszym domu i będzie się dobrze komponowało z jego wystrojem.

Jasne kolory odbijają światło. Dlatego ważne jest, aby cały wystrój wnętrza był w jasnych kolorach. Drzwi najlepiej jakby były w odcieniach bieli, jasnych szarości lub delikatnych beży, z dużymi przeszkleniami. Ściany również powinny być jasne - np. w kolorze ecru, jasnych zieleni, perłowych beży lub delikatnych odcieni żółtego.

Warto również zadbać o odpowiednie oświetlenie ciemnych pomieszczeń, lub ich fragmentów, zwłaszcza jeśli nie ma możliwości dotarcia tam ze światłem naturalnym. Bardzo ważne jest, aby żarówki świeciły światłem najbardziej zbliżonym do światła naturalnego.

Przyjrzyjmy się bliżej oknom w naszych domach. Może ramy są zbyt grube, lub z różnych względów przepuszczają za mało światła do wnętrza pomieszczeń. Warto również skonsultować się ze specjalistami i rozważyć możliwość powiększenia otworów okiennych i wstawienia większych okien, aby rozjaśnić nasze domy.

Zacznijmy od spaceru po każdym z pomieszczeń naszych domów. Zwróćmy uwagę, gdzie jest ciemno, gdzie brakuje naturalnego światła i zastanówmy się dlaczego. Być może jest to kwestia koloru lub ustawienia mebli, może koloru ścian, drzwi, a może za małych lub zużytych okien. Usiądźmy i przemyślmy co w każdym z pomieszczeń możemy zrobić, aby docierało do niego więcej światła, a następnie przystąpmy do wdrożenia konkretnych zmian, aby rozjaśnić wnętrze naszego domu.

Zapraszamy do naszego salonu w Gryficach, gdzie nasi konsultanci służa pomocą i dobrą radą. Zamówienia można składać osobiście, w salonie lub korzystając z konfiguratora okien online.

Okna energooszczędne - czy warto? - Drutex Kołobrzeg Duża część ciepła ucieka z domów i mieszkań przez okna. Powoduje to, że zużywamy dużo opału na ich ogrzanie, kaloryfery odkręcamy maksymalnie, co z kolei skutkuje suchym powietrzem, które jest przyczyną różnych chorób i złego samopoczucia.

Dlatego warto zainwestować w wymianę okien na energooszczędne. Dzięki temu w naszych domach będzie cieplej, a opłaty za ogrzewanie zmaleją. Przyczynimy się również do ochrony środowiska poprzez zmniejszenie produkcji szkodliwych pyłów.

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając okna energooszczędne? Przede wszystkim na współczynnik przenikania ciepła Uw. Jego wartość powinna wynosić maksymalnie 1 W/(m2K), a im będzie niższa tym lepiej, ponieważ oznacza to, że mniej energii cieplnej będzie uciekać przez okna. Co do szyb - najlepiej wybierać pakiet minimum trzyszybowy, w którym przestrzenie między szybami wypełnione są argonem lub kryptonem. Należy zwrócić również uwagę, aby okna były wyposażone w tak zwaną ciepłą ramkę. Kolejny istotny współczynnik określany jest symbolem g. Definiuje on ile energii słonecznej przenika do wnętrza budynku. Im jego wartość jest wyższa, tym więcej szyby będą przepuszczać energii. Jest to przydatne zwłaszcza zimą do ogrzewania pomieszczeń słońcem. Z tego względu powinien on wynosić minimum 50%.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami w salonie w Gryficach, którzy przedstawią Państwu ofertę okien energooszczędnych firmy DRUTEX.

Na etapie projektowania domu ważne jest, aby podjąć decyzję dotyczącą rozmiarów drzwi wewnętrznych w naszym domu. Dlaczego należy zrobić to tak wcześnie? Ponieważ trzeba przygotować pod drzwi odpowiednie otwory. A rozmiar otworów nie jest równy wymiarowi drzwi, należy do niego doliczyć jeszcze rozmiar konkretnych ościeżnic. Dobrze jest skonsultować te wymiary ze specjalistą, aby nie okazało się już podczas montażu, że otwór jest za mały dla wybranych przez nas drzwi.

Drzwi wewnętrzne, zgodnie z przepisami budowlanymi powinny mieć szerokość przynajmniej 80 cm, a wysokość 200 cm. Natomiast szerokość oferowanych przez różne firmy drzwi zaczyna się od 60 cm, a kończy na 100 cm. Czasem wolimy zamontować węższe (60 cm lub 70 cm) drzwi do pomieszczeń takich jak mała łazienka, garderoba, kotłownia czy spiżarnia. Należy jednak liczyć się z tym, że przez tak wąskie drzwi ciężko będzie wnosić rzeczy o większych gabarytach typu meble czy sprzęt AGD.

Przypominamy, że wymiary otworów pod montaż drzwi warto skonsultować ze specjalistami już na etapie projektowania domu, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Ekspertów znajdą Państwo w naszym salonie w Gryficach.

Drzwi wewnętrzne - sposoby otwierania - Drutex Kołobrzeg Wybierając drzwi wewnętrzne zwracamy uwagę przede wszystkim na ich wygląd, staramy się, aby idealnie komponowały się ze stylem jaki panuje we wnętrzu domu. Zamawiając je musimy również zdecydować w jakim kierunku i z której strony mają się otwierać. Jest to bardzo ważne, aby korzystanie z nich było komfortowe.

Pierwsza decyzja do podjęcia to, czy mają być to drzwi lewe czy prawe. Co to właściwie oznacza? Stojąc naprzeciw drzwi tak, aby otwierały się w naszym kierunku, sprawdźmy z której strony są zawiasy. Jeśli są z prawej strony, a klamka z lewej oznacza to, że są to drzwi prawe. Jeśli natomiast zawiasy są z lewej, a klamka z prawej - są to drzwi lewe.

Druga decyzja to w którym kierunku chcemy, aby otwierały się poszczególne drzwi - do wewnątrz, czy na zewnątrz pomieszczenia. Prawo reguluje kierunek otwierania drzwi w łazience, kuchni, kotłowni - ze względów bezpieczeństwa powinny otwierać się na zewnątrz. W pozostałych pokojach, my sami możemy o tym zdecydować, biorąc pod uwagę indywidualne czynniki, takie jak: układ mebli, wielkość pokoju, umiejscowienie w nim drzwi oraz inne względy praktyczne.

Zapraszamy do naszego salonu w Gryficach, gdzie nasi eksperci przedstawią Państwu szeroką ofertę drzwi wewnętrznych.

Najlepszy rozmiar drzwi zewnętrznych - Drutex Bałoboki Drzwi wejściowe do domu to naprawdę ważna rzecz. Powinny się komponować ze stylem całego domu, ale równie ważny jest ich rozmiar. Dobrze jest już na początku, jeszcze na etapie projektowania wymarzonego domu zastanowić się jakie drzwi i w jakim rozmiarze chcemy zamontować. Jest to ważne, aby przygotować odpowiedni rozmiar otworu na drzwi.

Codziennie wchodzimy do domu i wychodzimy z niego kilka, a nawet kilkanaście razy. Wnosimy przez drzwi zewnętrzne meble i różne sprzęty AGD. Jeśli mamy małe dzieci, często potrzebujemy wjechać wózkiem do domu. Aby komfortowo móc wykonywać te wszystkie czynności, warto zdecydować się na szeroki rozmiar drzwi. Standardowo przyjmuje się, że szerokość drzwi powinna wynosić 90 cm. Zwykle producenci proponują również rozmiary 80 cm (popularny rozmiar w budownictwie starszego typu) oraz 100 cm dla maksymalnego komfortu. Jeśli chcielibyśmy aby drzwi miały szerokość większą niż 100 cm, warto przemyśleć montaż drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych.

Standardowa wysokość drzwi to 200 cm. Istnieje możliwość zamówienia wyższych drzwi, jeśli istnieje taka potrzeba.

Pamiętajmy, że otwór na drzwi nie jest równy z ich szerokością i wysokością. Do tych wymiarów należy doliczyć wymiary ościeżnicy. Dlatego też tak ważne jest, aby zapoznać się z ofertą drzwi zewnętrznych przed rozpoczęciem budowy domu, a najlepiej od razu wybrać konkretny model i dowiedzieć się, jakie wymiary otworu są wymagane do jego montażu.

Jeśli planujemy wymianę starych drzwi na nowe, lepiej przed zamówieniem konkretnych drzwi skonsultować ze specjalistą, czy będą pasowały do istniejącego już otworu.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą drzwi zewnętrznych w naszym salonie w Gryficach. Nasi specjaliści służą pomocą i radą.

Okna zapewniają ciszę - Drutex - Trzebiatów Poziom hałasu w domu można sprawdzić decybelomierzem - standardowym lub specjalną aplikacją na telefonie. Utrzymujący się stale na wysokim poziomie hałas może negatywnie oddziaływać na nasz układ nerwowy oraz powodować rozdrażnienie, frustrację, nerwowość czy zmęczenie. Przyjmuje się, że w domach w ciągu dnia nie powinien on przekraczać 40 dB, natomiast w nocy 30 dB. Jeśli okaże się, że jest wyższy, to znak, że warto zainwestować w nowe okna.

W takim wypadku bardzo istotnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę jest współczynnik izolacyjności dźwiękowej, oznaczany symbolem Rw. Jego wartość określa, o ile zmniejszy się ilość hałasu w pomieszczeniach. W większości standardowych okien Rw wynosi około 30 dB. W oknach firmy DRUTEX w modelach IGLO 5 i IGLO 5 Classic wartość ta może wynosić od 34 dB do 44 dB, natomiast w modelach IGLO Energy oraz IGLO Energy Classic od 35 dB do 46 dB. Różnica ta wynika z możliwości zastosowania różnych pakietów szybowych w oknach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą okien firmy DRUTEX w konfiguratorze okien online lub osobiście w naszym salonie w Gryficach.

Profile okienne są przydzielane do różnych klas zgodnie z normą PN-EN 12608. Te, z których powstają okna DRUTEX należą do najwyższej klasy A. Jednym z warunków, jakie muszą spełnić jest grubość ich ścianek. Mianowicie grubość widocznej ścianki profilu musi wynosić minimum 2,8 mm, natomiast grubość niewidocznej ścianki ma być równa lub większa od 2,5 mm.

Jakie są główne zalety profilu należącego do klasy A?
Mała podatność na uszkodzenia.
Bardzo dobra izolacja akustyczna.
Trwałość i wytrzymałość okien PVC dzięki grubym ścianom profilu.
Stabilność oraz sztywność. Profile są odporne na wygięcie, a jest to bardzo istotna cecha zwłaszcza przy oknach o dużych rozmiarach.
Wysoka odporność na czynniki atmosferyczne oraz zmiany temperatur. Profile kurczą się i rozszerzają przy odpowiednio niskich i wysokich temperaturach. W naszym klimacie, w okresach przejściowych, różnica temperatur w bardzo krótkim czasie (noc i dzień) może sięgać około 15oC. Profile niższych klas mogą w takich warunkach ulec deformacji.

Przekroje profili okiennych firmy DRUTEX mogą Państwo obejrzeć z bliska w naszym salonie w Gryficach. Tam też nasi konsultanci służą Państwu radą i pomocą.

Firma DRUTEX oferuje między innymi okna IGLO 5 oraz IGLO Energy. Jak cała gama produktów są starannie wykonane z wysokiej jakości materiałów. Różnią się od siebie, aby każdy z nas mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. W tym artykule skupimy się na różnicach między tymi modelami okien, aby ułatwić Państwu wybór.

Na początek przyjrzyjmy się ich profilom i szybom. Profil w modelu IGLO 5 jest 5 - komorowy i ma głębokość 70mm. Grubość szklenia sięga do 40 mm. W standardzie okno wyposażone jest w pakiet dwuszybowy o współczynniku przenikania przez szybę Ug=1,0 W/m2K. Istnieje możliwość montażu pakietu trzyszybowego. Profil w IGLO Energy przedstawia się następująco: jest 7 - komorowy o głębokości 82 mm. Grubość szklenia w tym modelu może wynosić nawet 48 mm. W standardzie oferowany jest pakiet trzyszybowy o Ug=0,5 W/m2K oraz istnieje możliwość zamontowania pakietu czteroszybowego.

Kolejnymi cechami, którym warto się przyjrzeć są rodzaj uszczelnienia i wzmocnienie. W oknach IGLO 5 uszczelnienie jest podwójne - wewnętrzne oraz zewnętrzne. Wzmocnienie natomiast zarówno w ramie, jak i skrzydle ma kształt ceownika. Istnieje możliwość montażu wzmocnienia pełnego w ościeżnicy. W modelu IGLO Energy uszczelnienie jest potrójne - wewnętrzne, zewnętrzne oraz centralne. Ramy są stalowe pełne, natomiast wzmocnienie skrzydła jest w kształcie ceownika.

Kończąc przyjrzyjmy się jeszcze dwóm parametrom. Izolacji akustycznej oraz termicznej. Wartość izolacji akustycznej (Rw) zależy od zastosowanych pakietów szybowych w oknach. W modelu IGLO 5 może wynosić ona od 34 do 44 dB, a w IGLO Energy od 35 do 46 dB. Współczynnik przenikania ciepła przez okno Uw w IGLO 5 wynosi 0,95 W/m2K. W modelu IGLO Energy Uw = 0,75 W/m2K, natomiast wartość współczynnika może zmaleć nawet do 0,6 W/m2K jeśli zdecydujemy się na wybór dodatkowych opcji.

Artykuł ten zawiera jedynie różnice między modelami okien IGLO 5 i IGLO Energy. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek dodatkowe pytania zapraszamy do rozmowy z ekspertami z naszego salonu w Gryficach.

Okna nowoczesne czy klasyczne? - Drutex Trzebiatów Przyglądając się bliżej oknom PVC firmy DRUTEX może zastanawiać nas, czym różnią się od siebie okna IGLO 5 od okien IGLO 5 Classic i odpowiednio okna IGLO Energy od okien IGLO Energy Classic. Co oznacza dodatek ‘Classic’ w nazwie?

Każdy dom ma swój niepowtarzalny charakter - nowoczesny lub klasyczny, który wyraża się przede wszystkim w jego wyglądzie. Od tego zależy jaki wybierzemy rodzaj i kolor dachu, elewacji, okien oraz drzwi wejściowych. Wszystkie te elementy powinny komponować się ze sobą.

Firma DRUTEX w ofercie przedstawionej w konfiguratorze okien online posiada dwa kształty profili okiennych. Pierwszy - standardowy, gustownie zaokrąglony. Świetnie komponuje się z wystrojem zdecydowanej większości wnętrz, jak i wyglądem zewnętrznym tych budynków. Taki kształt mają okna IGLO 5 oraz IGLO Energy. Natomiast drugi kształt profilu, w który wyposażone są okna IGLO 5 Classic oraz IGLO Energy Classic, jest elegancki i smukły. Idealnie będzie współgrać ze stylem domu nowoczesnego.

Zapraszamy do naszego salonu w Gryficach, gdzie mogą Państwo zobaczyć oba kształty profili i upewnić się, który z nich będzie idealnym wyborem. Dodatkowo nasi eksperci służą radą i pomocą w doborze okien do Państwa indywidualnych potrzeb.

Co okna mają wspólnego ze smogiem?
 - Drutex Gryfice Zacznijmy od wyjaśnienia czym właściwie jest smog. To dym i spaliny połączone z mgłą. Źródłem smogu w ponad 50% jest niska emisja, czyli pyły i szkodliwe gazy wywodzące się z kotłowni domów, kamienic, bloków, których wysokość kominów jest mniejsza niż 40 m oraz z transportu spalinowego. Główną przyczyną powstawania smogu w tych sytuacjach jest nieodpowiednie spalanie paliwa, palenie śmieci oraz spalanie węgla złej jakości, a nawet odpadów węglowych.

Patrząc na główne przyczyny smogu nasuwa się wniosek: walkę ze smogiem musimy zacząć od siebie, swoich decyzji i przyzwyczajeń, swoich mieszkań. Rozmawiajmy z rodzinami, znajomymi, myślmy wspólnie co jeszcze możemy zrobić, namawiajmy się nawzajem do zmian, aby powietrze którym oddychamy było czystsze. A o jakich zmianach mowa? Co możemy zmienić poza rzeczami tak oczywistymi jak lepsza jakość opału i nie palenie śmieci? Po pierwsze można zmniejszyć temperaturę w mieszkaniach i domach. Odpowiednia temperatura w większości pokoi to 21-22oC. Wyjątek stanowi sypialnia - w niej temperatura powinna wynosić 18oC. Po drugie - jak najlepsza termoizolacja domów i mieszkań.

Najczęściej termin termoizolacji kojarzy nam się jedynie z ociepleniem budynku. Jednak dużo ciepła ucieka również przez nieszczelne okna. Warto, aby każdy z nas przeprowadził mały test na ile jego okna są szczelne. O tym jak go wykonać napisano w artykule Motywacja do wymiany okien. Pieniądze zainwestowane w okna energooszczędne zwrócą się nam w postaci niższych rachunków za ogrzewanie. Jakość okien zamontowanych w naszych domach ma bezpośrednie przełożenie na produkcję smogu. Jeśli przez okna ciepło ucieka na zewnątrz, potrzebujemy dużo opału, aby ogrzać dom, co powoduje wysoką emisję pyłów i szkodliwych gazów. Wymieniając okna na dobrze zaizolowane, zapotrzebowanie na energię cieplną się zmniejsza, dzięki czemu produkujemy mniej pyłów i dzięki temu powietrze w naszej okolicy jest czystsze. Dotyczy to również mieszkańców bloków.


Zachęcamy do przeczytania artykułu Smog a okna 2, z którego dowiedzą się Państwo jakimi parametrami kierować się przy wyborze okien, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie domu na energię cieplną, oraz by maksymalnie ograniczyć wpływ smogu na jego mieszkańców.

Smog a wybór okien - Drutex Gryfice W artykule Smog a okna 1 przedstawiliśmy problem smogu i wyjaśniliśmy ogólny związek między jakością okien a jakością powietrza. W tym artykule zajmiemy się bardziej szczegółowo wyborem odpowiednich okien i tym czy możliwe jest świeże powietrze w domu, gdy na zewnątrz smog.

Wybierając nowe okna, pamiętaj aby były bardzo szczelne. Zwróć uwagę przede wszystkim na dwa parametry: współczynnik przenikania ciepła Uw oraz współczynnik przepuszczalności promieniowania słonecznego ‘g’. Obecnie uznaje się, że współczynnik Uw nie powinien być wyższy niż 1,1 m2K, natomiast im jest niższy, tym lepiej. Chcesz przyczynić się do poprawy stanu powietrza w swojej okolicy? Planujesz kupić okna o Uw= 1,1m2K? Kup te, których Uw= 1m2K. Zamawiasz okna o Uw= 0,9 m2K? Zmień je na takie, których Uw= 0,8 m2K. Nam ta różnica może wydać się niewielka, a jednak dla lepszej jakości powietrza będzie miała duże znaczenie. Przejdźmy teraz do współczynnika ‘g’. Określa on w procentach jaka część promieniowania słonecznego przepuszczana jest przez szyby do wnętrza budynku. Im wyższa wartość procentowa, tym więcej ciepła będzie przenikać do środka. Biorąc pod uwagę oszczędność energii i jej wpływ na lepszą jakość powietrza, współczynnik ten powinien być wyższy niż 50%. To spowoduje, że zimą promienie słoneczne będą wydajniej ogrzewać przestrzeń wewnątrz domu. Latem natomiast, w czasie gdy okna są najbardziej wystawione na światło słoneczne, dobrze jest zasłaniać je roletami lub żaluzjami

Pozostaje jeszcze pytanie w jaki sposób wietrzyć dom, kiedy na zewnątrz jest smog? Przede wszystkim należy pamiętać, aby nie otwierać okien. Warto mieć aplikację, która będzie nam pokazywała jakie jest stężenie smogu w miejscu naszego zamieszkania. Dzięki temu, będziemy wiedzieć, czy stan powietrza pozwala w danym momencie na otwieranie okien, czy nie. Nie zapominajmy jednak, że długotrwały brak wymiany powietrza w mieszkaniu również jest szkodliwy, o czym można przeczytać w artykule Zaparowane okna. Dobrze jest przyjrzeć się bogatej ofercie na rynku produktów, których montaż sprawi, że więcej nie będziemy musieli się martwić o czyste powietrze w naszym domu. Są to na przykład nawiewniki z filtrem antysmogowym czy siatki antysmogowe.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą okien firmy DRUTEX S.A. oraz do kontaktu z ekspertami w naszym salonie w Gryficach.

Czy nadszedł już czas na wymianę okien? - Drutex - Trzebiatów Wymiana okien to inwestycja na długie lata. Obecne technologie są coraz doskonalsze, trwalsze i lepsze jakościowo. Skąd jednak mamy wiedzieć, że okna które posiadamy nadają się już do wymiany? W przypadku, gdy uszkodzenia są widoczne, decyzja ta może być łatwiejsza do podjęcia. Co jednak, gdy wygląd okien jest nienaganny? Wtedy w podjęciu decyzji może nam pomóc sprawdzenie kilku ich podstawowych właściwości, o których w dalszej części artykułu.

Energooszczędność. Jak sprawdzić czy nasze okna są szczelne? Ustawić dymiarkę w pokoju w kierunku zamkniętego okna i włączyć ją. Jeżeli dym wydostaje się na zewnątrz to wyraźny znak, że wymiana okien jest niezbędna. Pieniądze, które zainwestujemy w wymianę okien na energooszczędne, zwrócą się nam w postaci niższych rachunków za ogrzewanie, ponieważ ciepło nie będzie uciekać na zewnątrz.

Walka ze smogiem. Smog jest ogromnym problemem, zwłaszcza w miastach. Jednak poziom zanieczyszczeń w powietrzu zmniejszy się dopiero, gdy wszyscy zaczniemy o to dbać. Jedną z rzeczy, która może realnie pomóc jest właśnie wymiana okien na szczelne. Dzięki temu ciepło nie będzie uciekać na zewnątrz, a w związku z tym zużyjemy mniej opału na ogrzanie domu. Konsekwencją tego jest niższa emisja CO2 i czystsze powietrze w naszej okolicy. Sugestia ta dotyczy nie tylko właścicieli domków, ale również mieszkańców bloków.

Zmniejszenie hałasu. Dopuszczalny poziom hałasu w mieszkaniu to 40 dB w dzień i 30 dB w nocy. A jaki poziom jest w Państwa domu? Można to łatwo sprawdzić za pomocą decybelomierza lub odpowiedniej aplikacji na telefonie. Zbyt wysoki poziom hałasu w domu może być przyczyną rozdrażnienia, złości, braku koncentracji. Dlatego warto zadbać o szczelne okna, które obniżą przenikanie hałasu do wnętrza budynku. Przeciętne okna obniżają natężenie dźwięku o 30-32 dB. Nawet w najtańszych oknach firmy DRUTEX S.A. - IGLO 5 oraz IGLO 5 CLASSIC współczynnik ten jest jeszcze wyższy i wynosi 34-44 dB w zależności od wybranego pakietu szybowego.

Ochrona przed włamaniem. Stare okna działają na włamywacza jak przynęta ponieważ nie potrzeba wiele wysiłku i czasu by je sforsować i dostać się do wnętrza domu. Obecne technologie wykorzystywane w oknach zmniejszają ryzyko włamań. Z artykułu Okna antywłamaniowe dowiedzą się Państwo więcej szczegółów na ten temat.

Remont. Planujesz remont w swoim domu lub mieszkaniu? Nieważne, czy będą to jedynie kosmetyczne poprawki takie jak malowanie ścian, czy generalny remont. Dobrze jest połączyć go z wymianą okien, aby malować i sprzątać tylko raz.

Elegancki wygląd. Na koniec wisienka na torcie - elegancki wygląd okien. Istnieją dziesiątki wzorów i kolorów profili, dzięki którym możemy idealnie dopasować wygląd okna zarówno do wnętrza, jak i zewnętrznej strony budynku tworząc tym samym wyjątkowy i niepowtarzalny efekt. Polecam przeczytać artykuł Wybieranie okien, z którego dowiedzą się Państwo więcej na ten temat. Warto również zastanowić się nad montażem Szprosów które dodadzą budynkowi dodatkowej elegancji.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości na temat rodzajów okien, ich wymiany czy zamówień zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami z salonu w Gryficach.

Jaki wybrać pakiet? Dwuszybowy czy trzyszybowy? - Drutex - Rzęskowo Wymieniając okna na nowe chcielibyśmy, żeby były one dobrej jakości, spełniały nasze oczekiwania i swoją funkcję przez wiele lat. Aby rzeczywiście tak było powinniśmy zapoznać się ze specyfikacją wszystkich elementów okna i wybrać to, co będzie dla nas najlepsze. Jedną z decyzji, którą musimy podjąć to wybór pakietu szybowego. Czym różni się trzyszybowy od dwuszybowego? Czy zawsze warto wybierać trzyszybowy?

Rozpocznijmy od wytłumaczenia czym są współczynniki przenikania ciepła Uw, Ug oraz Uf. Określają one ile ciepła ucieka na zewnątrz:

 • przez ramę - Uf
 • przez szybę - Ug
 • przez całe okno - Uw

Im niższa wartość, tym lepiej, oznacza bowiem niższe straty energii cieplnej. Porównując te wartości w pakietach dwuszybowych i trzyszybowych, trzyszybowe wypadają korzystniej. Są bardziej energooszczędne. Dlatego warto je stosować w nowym budownictwie oraz budownictwie pasywnym. Wartość współczynnika przenikania ciepła w oknach trzyszybowych może nawet być niższa niż 0,6 Uw, natomiast w oknach dwuszybowych zwykle wynosi ona od 1,5 do 1,0 Uw.

Czy to oznacza, że zawsze warto inwestować w okna trzyszybowe? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. W zależności ile i jakiej wielkości okna mamy do wymiany różnica w cenie może być niemała. O ile w domach nowych lub pasywnych inwestycja w okna szybko się nam zwróci, o tyle w starych domach o słabej izolacji może ona nie wpłynąć na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Ciepło będzie uciekać przez na przykład ściany, sufit, podłogę i w takim wypadku dodatkowa szyba w oknie nie zmniejszy zapotrzebowania energetycznego budynku. Montaż okien dwuszybowych warto również rozważyć w takich miejscach jak domki letniskowe, domy z małymi oknami, piwnice, garaże oraz budynki gospodarcze. Pamiętajmy jednak, aby nigdy nie kupować najtańszych okien z wysokim współczynnikiem Uw.

W terminologii okiennej możemy spotkać się również z określeniami pakiet jednokomorowy i pakiet dwukomorowy. Komorą określamy przestrzeń pomiędzy dwoma szybami. Dlatego pakiet trzyszybowy nazywamy dwukomorowym, a pakiet dwuszybowy - jednokomorowym. W celu zwiększenia termoizolacyjności okna, komory wypełniane są gazem szlachetnym, zwykle argonem.

Pamiętajmy, że jakość i termoizolacja okna nie zależą tylko od wyboru pakietu szybowego.

Przy wyborze okien zwróćmy uwagę również na uszczelki, zawiasy, rodzaj ramy, okucia, ramki dystansowe, ciepły parapet lub jego brak, a nawet na rodzaj montażu. Każdy element okna jest ważny. Obecnie oferta okien na rynku jest naprawdę ogromna. Możemy spotkać się z oknami dwuszybowymi o bardzo dobrych parametrach i z oknami trzyszybowymi, których pozostałe części składowe będą słabej jakości. Dlatego warto przyjrzeć się dokładnie konkretnym ofertom i ich cenom przed podjęciem ostatecznych decyzji. Zachęcamy do przeczytania artykułów na tematy związane z poszczególnymi elementami okna. Znajdą je Państwo w zakładce Aktualności.

Firma DRUTEX S.A. w swojej ofercie posiada okna z pakietem jednokomorowym o bardzo niskim współczynniku przenikania ciepła poniżej 1 Uw. Są również dostępne okna z pakietem czteroszybowym o Ug=0,3.

Zapraszamy do naszego salonu w Gryficach. Nasi specjaliści zaprezentują bogatą ofertę okien i pomogą dobrać najlepsze okna do Państwa potrzeb.

Niski próg w drzwiach balkonowych i tarasowych - Drutex - Cerkwica, Białboki Dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, np. starszych, czy poruszających się na wózku inwalidzkim często tradycyjne rozwiązania architektoniczne stanowią barierę nie do pokonania. Może prowadzić to do frustracji i depresji. Na szczęście na rynku budowlanym jest coraz więcej rozwiązań ułatwiających poruszanie się takim osobom. Należy do nich również tak zwany niski próg.

W większości drzwi tarasowych i balkonowych w standardzie montowany jest zwykły próg, którego wysokość może sięgać nawet 8 cm. Dla niektórych osób może być on barierą nie do pokonania. Również dzieci mogą się o niego przewracać. Firma DRUTEX S.A. z salonem w Gryficach posiada drzwi balkonowe i tarasowe, dla których można wybrać opcję niskiego progu aluminiowego, który można zlicować razem z podłogą. Wyobraźmy sobie tą estetykę i przede wszystkim wygodę wychodzenia na balkon lub taras. Staje się on wówczas jakby przedłużeniem naszego pokoju.

A może marzysz o ogromnej przeszklonej płaszczyźnie z przesuwanymi drzwiami, dzięki której pomieszczenie będzie wypełnione naturalnym światłem promieni słonecznych, a granica między domem, a tarasem stanie się niemal niewidoczna? Nic prostszego. W konfiguratorze okien online możesz dobrać i zamówić drzwi balkonowe i tarasowe odpowiadające Twoim potrzebom. Pamiętaj o zwróceniu uwagi na wybór opcji niskiego progu.

Bezpieczna wkładka w drzwiach - bezpieczni my - Drutex - Białogard Wkładka w zamku jest ważnym elementem całych drzwi zewnętrznych. Od niej zależy również nasze bezpieczeństwo. Złodziej chcąc przedostać się przez drzwi do środka naszego domu będzie próbował zrobić to forsując właśnie wkładkę w zamku. Biorąc pod uwagę odporność na włamanie wkładki możemy podzielić na trzy klasy:

 • klasa A - sforsowanie jej złodziejowi zajmie około 1 minuty
 • klasa B - sforsowanie jej złodziejowi zajmie około 3 minuty
 • klasa C - sforsowanie jej złodziejowi zajmie około 6 minut

Bezpiecznymi wkładkami określamy te, które należą do klasy C - najbezpieczniejszej. Sforsowanie jej nie jest niemożliwe, ale 6 minut to dla złodzieja zbyt duże ryzyko zauważenia, a dla nas dłuższy czas na reakcję.

Zamawiając drzwi w konfiguratorze okien online dla Gryfic (również Białogard) zwróćmy uwagę, jaką wkładkę do zamka chcemy wybrać, czy standardową w pakiecie, czy jednak bezpieczną, która będzie nie tylko służyła do otwierania i zamykania drzwi, ale będzie również zapewniała większy poziom bezpieczeństwa.

Wentylacja jest ważna w oknach Drutex - Kołobrzeg Nowoczesne technologie wykorzystywane obecnie przy produkcji stolarki okiennej sprawiają, że okna są bardzo szczelne. Dzięki temu mniej ciepła ucieka na zewnątrz, a to pozwala nam zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Pamiętajmy jednak, że zwłaszcza przy tak szczelnych oknach należy zadbać o odpowiednią wentylację naszego domu. Jeżeli budynek nie jest wyposażony w specjalny system wymiany powietrza warto przyjrzeć się bliżej rozwiązaniom, jakie umożliwią nam wentylację pomieszczeń poprzez okna. W przeciwnym razie w pomieszczeniach będzie zbierało się za dużo wilgoci, która stwarza idealne warunki do rozwoju grzybów. Więcej o negatywnych skutkach braku odpowiedniej wentylacji można przeczytać w artykule Zaparowane okna - wentylacja pomieszczeń.

Najprostszym rozwiązaniem jest otwieranie okien i wietrzenie pomieszczeń. Niestety nie zawsze się sprawdza, ponieważ wymaga od nas samodyscypliny - trzeba to robić regularnie, jest to rozwiązanie czasowe - wymiana powietrza następuje jedynie podczas otwarcia okien, powodując często przeciągi. Oprócz tego często pogoda jest mało sprzyjająca otwieraniu okien, a zimą jest przyczyną wychładzania się pomieszczeń. W takiej sytuacji lepiej użyć montowanej obecnie w większości okien funkcji mikrowentylacji. Okucia Maco Multi Matic KS montowane w oknach firmy DRUTEX S.A. pozwalają na rozszczelnienie okna na szerokość od 10 do 13 mm. Nadal jednak jest to rozwiązanie czasowe i całkowicie zależne od nas.

Istnieje również bardziej zaawansowane rozwiązanie. Jest nim montaż nawiewników. Dzięki nim wymiana powietrza w pomieszczeniach jest stała, nie powoduje przeciągów, nie wychładza pomieszczenia oraz nie jest zależna od nas. Na rynku najpopularniejsze są nawiewniki ciśnieniowe i higrosterowane. Ciśnieniowe działają na zasadzie wyrównywania różnicy ciśnień wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia, natomiast higrosterowane regulują dopływ świeżego powietrza w zależności od poziomu wilgotności względnej w pokoju. Większość modeli jest wyposażona również w blokadę, dzięki której przepływ powietrza możemy zmniejszyć do minimum.

Istnieją również wrębowe nawiewniki okienne. Wyróżnia je niska cena oraz bezinwazyjny i łatwy montaż w wewnętrznej części ramy.

Firma DRUTEX S.A. posiada w swojej ofercie:

 • nawiewnik Aereco AMO
 • nawiewnik ciśnieniowy Ventair
 • nawiewnik higrosterowany Aereco EMM
 • nawiewnik higrosterowany akustyczny Aereco EXR
 • wrębowe nawiewniki okienne (REGEL - AIR, RADAKS, MACO VENTYL )

Wentylacja jest bardzo ważna, a jej brak może mieć bardzo niekorzystne skutki zarówno dla naszego domu, jak i dla nas. Dlatego już dziś podejmij konkretne kroki, aby powietrze w domu było zawsze świeże i zdrowe.

Bezpieczne okna antywłamaniowe - Drutex - salon Gryfice Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że w województwie zachodniopomorskim większość włamań do domów, czy mieszkań (zwłaszcza tych na niskich kondygnacjach) dokonywana jest przez okna. Dlatego warto przemyśleć dodatkowe zabezpieczenia naszych okien, po to, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Firma DRUTEX S.A., dbając o bezpieczeństwo swoich klientów, w swojej ofercie posiada również szyby, okucia oraz klamki, których użytkowanie zwiększa nasze bezpieczeństwo.

Popularnie okna posiadające zwiększony poziom bezpieczeństwa nazywane są oknami antywłamaniowymi. Określenie takie jest błędne i może wprowadzać klientów w błąd. Okna takie nie zapewniają 100% ochrony przed włamaniem. Wszystko zależy między innymi od doświadczenia włamywacza, tego jakich używa narzędzi itp. Dodatkowe zabezpieczenia mogą jednak skutecznie pokrzyżować plany złodziejowi. Wydłużają bowiem czas włamania, a jest to również ważne ponieważ pozwala na reakcję ochrony, policji, czy chociażby spostrzegawczego sąsiada. Często również powodują, że włamywacz rezygnuje ze swoich zamiarów, kiedy zauważa, że dostanie się do wnętrza domu nie będzie takie proste, jak się spodziewał.

Należy pamiętać, że okno jako całość, składa się z wielu elementów. Firma DRUTEX S.A. proponuje montaż okuć, szyb i klamek, które mają na celu zwiększenie naszego bezpieczeństwa. Najlepszy efekt uzyska się poprzez wybór wszystkich tych rozwiązań razem.

Przyjrzyjmy się bliżej szybom. DRUTEX S.A. ma w swojej ofercie szyby ochronne o klasie wytrzymałości P4A, które spełniają normę europejską PN - EN 256 oraz szyby bezpieczne VSG 33.1. Szyby bezpieczne zapewniają ochronę przed skaleczeniem się kawałkami szkła w przypadku jej stłuczenia. Należy je montować wszędzie tam, gdzie ludzie znajdują się w zasięgu odprysków odłamków szkła: w domach, szpitalach, szkołach, przedszkolach, w witrynach sklepów itp.

Ważnym elementem bezpieczeństwa okna jest również klamka. W konfiguratorze okien online mamy do wyboru trzy rodzaje bezpiecznych klamek:

 • z kluczem
 • z przyciskiem
 • HOPPE Secustik - klamka wyposażona w opatentowany mechanizm blokujący, który uniemożliwia otworzenie jej z zewnątrz poprzez przesuwanie okucia obwiedniowego, tak jak jest to możliwe w zwykłych klamkach. Wyposażona jest dodatkowo w słyszalny akcent bezpieczeństwa.
  Pamiętajmy! Jeśli mamy w swoim oknie zamontowane klamki z kluczem, nie zostawiajmy go w klamce, gdyż złodziejowi będzie łatwiej ją otworzyć.

Okucia. Drutex w swojej ofercie posiada dwa rodzaje okuć, które spełniają standardy antywłamaniowe w klasie odporności RC1 i RC2. Z założenia te podstawowe klasy chronią przed tak zwanymi złodziejami przypadkowymi, okazyjnymi, którzy nie są wyposażeni w specjalistyczny sprzęt do włamywania, a jedynie w podstawowe narzędzia ręczne. W klasie odporności RC1 umieszczone są okucia zabezpieczające każdy narożnik i bezpieczna klamka, a w klasie odporności RC2 wejście włamywaczowi utrudnia odpowiednie rozstawienie zaczepów antywyważeniowych, bezpieczna klamka i szyba ochronna o klasie wytrzymałości P4A.

Warto rozważyć również montaż rolet zewnętrznych. Poza podstawowymi zaletami, o których mogą Państwo przeczytać w artykule Rolety zewnętrzne , mogą służyć również jako zabezpieczenie okna od uderzeń mechanicznych (np. rzutu kamieniem, czy gradobiciem), oraz służyć jako dodatkowe zabezpieczenie przed nieproszonymi gośćmi. Dodatkowo warto przy ich zakupie zwrócić uwagę, aby były wyposażone w wieszak blokujący oraz w dodatkowe zabezpieczenie przed podniesieniem rolety: zamek Baskwilowy, zasuwki ręczne lub rygle automatyczne.

Jeżeli chcieliby Państwo dokonać zakupu okien spełniających wymagania antywłamaniowe w klasie odporności RC1 lub RC2 lub chcieliby Państwo dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat prosimy o kontakt z naszymi specjalistami z salonu w Gryficach.

Kuchnia kojarzy nam się z ciepłem ogniska domowego. Zazwyczaj właśnie w kuchni przy stole zasiada rodzina do jedzenia wspólnych posiłków. Dlatego tak ważne jest byśmy czuli się w niej komfortowo. Jest to jednocześnie najcieplejsze pomieszczenie o największej wilgotności. Z tego względu bardzo ważna jest odpowiednia wentylacja powietrza. Najlepszym sposobem na utrzymanie odpowiedniej wilgotności i świeżości powietrza w kuchni jest okno. Poza tą praktyczną funkcją ma ono jeszcze inne zalety. Odpowiednio dobrane może być prawdziwą ozdobą naszej kuchni. A co najważniejsze wpadają przez nie promienie słoneczne, które doświetlają to ważne pomieszczenie i wprawiają nas w lepszy nastrój dzięki zwiększeniu serotoniny w organizmie.

Jeśli są Państwo na etapie projektowania swojego wymarzonego domu, jest to najlepszy moment na zastanowienie się nad wielkością okna jakie chcieliby Państwo mieć w kuchni i gdzie będzie ono umiejscowione względem mebli. Przy podejmowaniu tej decyzji warto byłoby również zastanowić się z którego miejsca w kuchni będzie rozpościerał się najładniejszy, dający ukojenie widok z okna. Trzeba zadać sobie również pytanie, czy chcemy mieć swobodny dostęp do okna, czy też chcemy, żeby obok niego stał stół przy którym będziemy zasiadać do posiłków, czy może wolimy aby znajdowało się ono tuż nad kuchennym blatem, zlewem lub kuchenką. Opcji jest naprawdę dużo. A może chcielibyśmy mieć kilka okien w kuchni?

Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji w jaki sposób okno ma się otwierać. Chcemy, żeby jedynym sposobem otwarcia było uchylenie, otwarcie na oścież, czy może jednak chcemy mieć możliwość otwierania na oba te sposoby? Od wyboru tych funkcjonalności zależy rodzaj okucia jakie trzeba będzie wybrać. Firma DRUTEX S.A. z salonem w Gryficach w swojej ofercie posiada okucia Maco Multi Matic KS, które wyposażone są w mikrowentylację w rozwórce. Umożliwia ona rozszczelnienie okna od 10 do 13 mm, dzięki czemu możliwe jest usuwanie wilgoci z pomieszczenia i napływ świeżego powietrza bez jego wychładzania. W przypadku, gdy zdecydujemy się na na przykład kilka okien w kuchni lub posiadamy inne możliwości wentylacji, warto rozważyć również montaż okna nieotwieranego. O jego zaletach i wadach można przeczytać w artykule Okna nieotwierane.

Przed kupnem okna do kuchni warto przemyśleć również z jakiego materiału chcielibyśmy, aby było wykonane (PVC, drewniane, aluminiowe, czy drewniano - aluminiowe), jak skonstruowane, wybrać sposób wykończenia ram oraz kolor, aby doskonale komponowało się z wykończeniem naszej wymarzonej kuchni.

Okucia okien - ważny element okna Drutex - salon Gryfice Okucia są istotnym elementem okna. To w dużej mierze od nich zależy jak długo będziemy się cieszyć z prawidłowego funkcjonowania naszych okien, w jaki sposób będziemy mogli je otwierać i czy będą zapewniały nam ochronę przed włamaniem. One również zapewniają szczelność okna.

Dlatego okna firmy DRUTEX S.A. wyposażone są w okucia Maco Multi Matic KS. Są one gwarantem jakości, funkcjonalności, szczelności (co ma przełożenie na oszczędność energii) oraz bezpieczeństwa. Maco Multi Matic KS oferuje zaawansowane systemy zabezpieczeń w różnych wariantach:

 • wariant standardowy - zastosowanie okuć z dwoma zaczepami antywyważeniowymi
 • wariant podstawowy - zastosowanie okuć z trzema lub czterema zaczepami antywyważeniowymi
 • okucia spełniające wymogi antywłamaniowe w klasie RC1 i RC2 - w celu uzyskania dogłębnych informacji na ten temat zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

W oknach można również zamontować ukryte zawiasy. Więcej o ich zaletach i zastosowaniu możemy się dowiedzieć z artykułu Ukryte zawiasy.
Od okucia zależy również jak będą otwierały się nasze okna. Do wyboru mamy:

 • rozwierne - dają możliwość otwarcia okna na oścież
 • uchylne - umożliwiają jedynie odchylenie skrzydła
 • rozwierno - uchylne - łączą obie te funkcje, a okucia Maco Multi Matic KS wyposażone są dodatkowo w mikrowentylację w rozwórce, która rozszczelnia okno od 10 do 13 mm.

Warto przed kupnem okien dowiedzieć się więcej na temat ich poszczególnych elementów. Jest to zakup na lata i bardzo ważne żebyśmy byli z niego zadowoleni i mogli cieszyć się zaletami płynącymi z wykorzystania najnowszych technologii w naszych oknach. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami w salonie w Gryficach.

Ciepła ramka - zalety - okna Drutex - salon Gryfice Coraz więcej mówi się o montażu ciepłej ramki w oknach. Zyskuje ona na popularności. Czym ona właściwie jest i jakie są jej zalety?

Ramki dystansowe uszczelniają krawędzie szyb zespolonych i oddzielają od siebie szyby. Na rynku istnieje dużo rodzajów ramek. Najpopularniejsze są ramki metalowe, których wadą jest to, że przewodzą ciepło. Prowadzi to do powstawania mostków termicznych, przez które ciepło z domu ucieka na zewnątrz.

Alternatywą dla ramek metalowych są tak zwane ramki ciepłe, które wykonane są z tworzyw sztucznych, dzięki czemu nie przewodzą ciepła. Obecnie na rynku jest duży wybór tego typu ramek, a ich parametry techniczne i cieplne różnią się między sobą. Firma DRUTEX S.A w Gryficach w swoich produktach oferuje montaż ultra ciepłej ramki Swisspacer Ultimate. Ma ona wiele zalet. Przede wszystkim znacznie redukuje utratę ciepła, co pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet o 5%. Dodatkowo ciepła ramka zapobiega skraplaniu się pary wodnej na szybach, a co za tym idzie zmniejsza niebezpieczeństwo powstawania pleśni na krawędziach okien. Ramka Swisspacer Ultimate to również wyjątkowy wygląd. Produkowana jest w 17 odcieniach, co daje gwarancję idealnego doboru do naszego wymarzonego okna i wyjątkowego wnętrza domu.

Przy wymianie okien na nowe, wskazane jest zapoznanie się z najnowszymi trendami i technologiami. Warto zainwestować w ciepłe ramki, aby uniknąć utraty ciepłego powietrza i zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Ogrzewanie mieszkania - na co zwrócić uwagę - okna Drutex - salon Gryfice Kiedy za oknem w Kołobrzegu, Białogardzie, Płotach czy innych okolicznych miejscowościach hula mroźny wiatr i sypie gęsty śnieg, z prawdziwą przyjemnością kryjemy się w domu rozkoszując jego ciepłem. Jednak, by w domu było ciepło, często podkręcamy ogrzewanie, co powoduje znaczący wzrost kosztów. Jak zatem ogrzewać dom bez narażania się na wysokie rachunki?

 1. Zadbaj o szczelne okna. Zimne powietrze wdzierające się przez nieszczelne okna powoduje znaczne straty ciepła. Jeśli w domu panuje chłód pomimo podkręconego ogrzewania, to znak, że pora na wymianę okien. To teoretycznie kosztowne rozwiązanie, jednak szybko zwróci się w postaci niższych rachunków za ogrzewanie. Tymczasowe uszczelnianie starych i wysłużonych okien jest z reguły nieskuteczne. Wymianę okien można przeprowadzać przez cały rok, nawet zimą, dlatego nie warto odkładać tej decyzji.
 2. Dostosuj temperaturę do aktywności domowników. Wychodząc z domu na dłuższy czas np. do szkoły czy pracy, a także wyjeżdżając na kilka dni, warto przykręcić grzejniki. Nie powinniśmy jednak zbyt mocno obniżać temperatury, ponieważ na późniejsze dogrzanie zużyjemy zbyt dużo energii. Równie ważne jest, by nie wszystkie pomieszczenia ogrzewać równie intensywnie. Najcieplejsza powinna być łazienka, a np. w kuchni można znacząco ograniczyć ogrzewanie, ponieważ w czasie przygotowywania ciepłych posiłków temperatura powietrza podniesie się. W nocy w sypialni zalecane jest obniżenie temperatury, dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy, ale również poprawi się jakość naszego snu.
 3. Nie zasłaniaj grzejników. Grzejniki osłonięte przez meble lub ciężkie zasłony zużywają znacznie więcej energii na dostarczenie takiej samej ilości ciepła, niż gdyby były odsłonięte. Najmniejsza dopuszczalna odległość pomiędzy grzejnikami a meblami powinna wynosić minimum 10 cm, jednak im jest większa tym lepiej. Dobrym sposobem na pełne wykorzystanie ciepła płynącego z grzejników jest montaż ekranów z folii aluminiowej. Ekrany umieszczone na ścianie za grzejnikiem odbijają ciepło w kierunku środka pomieszczenia, utrudniając przy tym ucieczkę ciepła przez ścianę. Dla pełnego efektu dobrze jest też zamontować szerokie parapety, które utrudnią wędrówkę ciepłego powietrza w kierunku okien i skierują je na pomieszczenie.
 4. Korzystaj ze słońca. Kiedy tylko słońce wyłoni się zza chmur, odsłoń okna i pozwól światłu wpadać do pomieszczenia. Energia słoneczna może przyczynić się do podniesienia temperatury w domu i to całkowicie za darmo.
 5. Dobry sposób na wietrzenie. Nagromadzenie wilgotnego i zużytego powietrza ma negatywny wpływ nie tylko na nasz dom, ale też może negatywnie odbijać się na naszym zdrowiu. Dlatego tak ważne jest zapewnienie stałych dostaw świeżego powietrza. Najlepszym na to sposobem jest otwieranie okien, jednak zimą należy robić to w specjalny sposób. Najpierw należy zakręcić grzejniki, następnie otwieramy okna na całą szerokość i wietrzymy przez kilka minut. Później zamykamy okna, odkręcamy grzejniki i gotowe. W ten prosty sposób zapewnimy sobie dostawę świeżego powietrza bez nadmiernego wychłodzenia pomieszczenia.
 6. Ubieraj się cieplej. Gruby sweter i ciepłe kapcie to także sposób na oszczędności. Jeśli ubieramy się cieplej, nie potrzebujemy dogrzewać mocniej pomieszczeń, a to znacząco wpłynie na obniżenie rachunków za ogrzewanie.

Szprosy - ciekawe urozmaicenie okna - Drutex - salon GryficeSzprosy są charakterystycznym i bardzo popularnym elementem dekoracyjnym okien. Spotkać je można zarówno w budynkach starszych, stylizowanych na wiejskie posiadłości, kamienicach, ale też w nowych budynkach. Szprosy urozmaicają wygląd okien, podkreślają wyjątkowy styl budynku i nadają mu niepowtarzalny charakter. Wyróżniamy cztery rodzaje szprosów, trzy z nich pełnią wyłącznie funkcję dekoracyjną, są to:
Szprosy wiedeńskie - zwane też naklejanymi. Jak nazwa wskazuje są to listewki naklejane na szyby po zewnętrznych stronach, często posiadają wewnętrzna ramkę aluminiową, dzięki której jeszcze lepiej imitują podział okna.
Szprosy wewnątrzszybowe - umieszcza się je wewnątrz pakietu szybowego, są na stałe zamontowane w ramce szybowej. Ten rodzaj szprosów jest najłatwiejszy w utrzymaniu w czystości.
Szprosy zawieszane - mocowane na specjalnych okuciach, ich zaletą jest łatwość demontażu np. na czas mycia okna.
Szprosy stałe to jedyny rodzaj szprosów, który poza funkcją dekoracyjną pełni też funkcję konstrukcyjną - poprawiają sztywność okna, a także stanowią dodatkową ochronę przed włamaniem. Szprosy konstrukcyjne dzielą skrzydło na mniejsze kwatery, w których montowane są szyby. Wadą szprosów stałych jest pogorszenie izolacyjności okien oraz, ze względu na stosunkowo dużą szerokość, zmniejszenie ilości światła wpadającego przez okna.
Szprosy, aby w pełni wykorzystać ich potencjał dekoracyjny, powinny być bardzo dokładnie dobrane do stylu w jakim powstał budynek. W przeciwnym razie zamiast zdobić mogą negatywnie wpłynąć na wygląd naszego domu.
W naszym konfiguratorze oferujemy Państwu wysokiej jakości szprosy wewnątrzszybowe. Szprosy dostępne są w czterech rozmiarach oraz rożnych kolorach takich jak biały, złoty oraz różne rodzaje drewna.Jeżeli nie są Państwo zdecydowani jaki rodzaj szprosów będzie najlepiej pasował do Państwa okien zapraszamy do naszego salonu w Gryficach. Nasi konsultanci służą pomocą i radą.

Okna nieotwierane - zalety i wady - Drutex - salon Gryfice Planując zakup okien kierujemy się wieloma kryteriami. Cena, rodzaj, kolor, materiał z jakiego są wykonane, to pierwsze cechy jakie przychodzą nam do głowy. Jednak równie istotne jest czy wszystkie okna mają się otwierać. Jeśli nie jest to konieczne, warto zastanowić się nad wstawieniem okien nieotwieranych. Wyróżniamy dwa rodzaje takich okien: okno szklone bezpośrednio w ramie, oraz szklone w skrzydle, lecz pozbawione okuć. Decyzja o wstawieniu okien nieotwieranych może znacząco obniżyć koszty, różnica w cenie może sięgać nawet 40%. Ponadto okna te wyróżniają się znakomitą szczelnością, znacznie lepszą niż standardowe. Doskonała szczelność przekłada się na bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną. Poza tym okna nieotwierane, jeśli zdecydujemy się na szyby klasy P4 lub P5, są bardziej odporne na włamania. Okna stałe ze względu na swoją lżejszą konstrukcję mogą być bardzo duże, zatem idealnie nadają się do dużych przeszkleń.
Okna nieotwierane posiadają jednak kilka minusów. Przede wszystkim ich mycie może być problematyczne ze względu na utrudniony dostęp do zewnętrznej strony. Z tego powodu montaż tych okien polecany jest na parterze lub tarasach i balkonach. Z uwagi na nie otwieralność, okna stałe mogą być montowane jedynie w pomieszczeniach, gdzie prawidłowo funkcjonuje wentylacja. Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie braku możliwości przewietrzenia pomieszczeń przez otwarcie okna, najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie na jednej ścianie okien nieotwieranych i standardowych. Najlepiej sprawdzą się wtedy okna szklone w skrzydle, bowiem nie odbiegają wyglądem od okien tradycyjnych. Kolejną wadą jest brak możliwości umycia rolet zewnętrznych od środka bez ich demontażu, dlatego jeśli zależy nam na roletach zrezygnujmy z okien stałych.
Okna nieotwierane najczęściej możemy spotkać w sklepach i biurowcach jednak coraz częściej decydują się na nie właściciele domów prywatnych. Jak każde rozwiązanie mają swoje wady i zalety. Warto rozważyć montaż okien tego rodzaju analizując najpierw wszystkie za i przeciw, by być zadowolonym z ich użytkowania. Nawet jeśli nie są Państwo w pełni zdecydowani, nasi monterzy z Gryfic mogą bezpłatnie dokonać pomiaru okien w Państwa domu lub mieszkaniu i złożyć konkretną ofertę zawierającą cenę wymiany okien i ich montażu.

Klamka do okien z kluczem Drutex - salon Gryfice Klamki to dość niewielki element stolarki okiennej, jednak odpowiednio dostosowany, poza podstawową funkcją otwierania i zamykania okien, może stanowić element dekoracyjny, a nawet wspierać bezpieczeństwo. Klamki powinny być kompatybilne z rodzajem i funkcjonalnością skrzydeł jakie obsługują. W sytuacji, gdy nie są odpowiednio dopasowane, mogą nieprawidłowo działać uniemożliwiając pełne wykorzystanie potencjału okna. Na rynku dostępnych jest wiele modeli klamek różniących się od siebie materiałem z jakiego są wykonane, kolorami, ale też sposobem zabezpieczenia przed niekontrolowanym otwarciem. Kiedy w szczególności zależy nam na bezpieczeństwie, warto rozważyć montaż klamek z kluczem lub klamek z przyciskiem. Takie rozwiązanie szczególnie polecane jest, kiedy w naszej rodzinie są małe dzieci. Zabezpieczenie w postaci klucza lub przycisku skutecznie chroni przed niekontrolowanym otwarciem okna, które może doprowadzić do wypadnięcia malucha. Ten rodzaj klamek również znacząco podnosi poziom ochrony przed włamaniem, taką klamkę znacznie trudniej sforsować, co skutecznie zniechęca włamywaczy. Sposób działania klamek z zabezpieczeniem jest bardzo prosty - chcąc otworzyć okno należy przekręcić klucz lub wcisnąć przycisk aby odblokować mechanizm. W naszym konfiguratorze okien online dla Kołobrzegu, Białogardu, Gryfic i okolic, oba rodzaje klamek z zabezpieczeniem dostępne są w różnych kolorach, co pozwala na idealne dopasowanie klamek do koloru okien i wystroju wnętrza.

Okna do domu pasywnego Drutex - salon Gryfice Dom pasywny to nowy trend w budownictwie i przez to często mylony z domem energooszczędnym. Dom pasywny charakteryzuje się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię użytkową do ogrzewania - poniżej 15 kWh/(m2 rok), a zapotrzebowanie na tak zwaną energię pierwotną (konieczną do ogrzewania, przygotowywania ciepłej wody, działania urządzeń domowych) wynosi 120 kWh/m2. Dla porównania dom energooszczędny potrzebuje do ogrzewania nie więcej niż 40 kWh/(m2·rok), zaś zwykły dom nawet 180 kWh/(m2·rok).

Pierwszym etapem planowania budowy domu pasywnego jest znalezienie odpowiedniej działki budowlanej. Nie każda bowiem spełnia odpowiednie warunki. Idealna działka nie powinna mieć wysokich drzew ani budynków od strony południowej, bowiem ograniczać będą dostęp promieni słonecznych. Drzewa, najlepiej iglaste, przydatne są natomiast od strony północnej, by w okresie zimowym zmniejszyć wychładzanie budynku.

Dom pasywny powinien charakteryzować się zwartą bryłą architektoniczną i odpowiednim rozmieszczeniem okien umożliwiającym maksymalne wykorzystanie energii słonecznej. Istotna jest rezygnacja z wykuszy i lukarn, które są bardzo trudne do poprawnego ocieplenia i uszczelnienia. Domy pasywne z reguły mają kształt prostopadłościanu oraz prosty dach - płaski bądź stromy dwuspadowy. Dzięki temu są prostsze i tańsze w wykonaniu. Strefa dzienna powinna znajdować się w południowej części domu, tu również należy zamontować największe przeszklenia. Odwrotnie niż w części północnej, która przeszkleń powinna być niemal całkowicie pozbawiona. W przypadku dużych przeszkleń koniecznością jest montaż rolet zewnętrznych, które ograniczą przegrzewanie się pomieszczeń latem. W północnej części domu projektuje się pomieszczenia techniczne, garderoby, schowki, kuchnie i ciągi komunikacyjne.

Dom pasywny musi być doskonale zaizolowany i niemal stuprocentowo szczelny, by nie dochodziło do niekontrolowanego napływu zimnego powietrza z zewnątrz oraz zawilgocenia izolacji. Niezwykle ważny jest wybór odpowiednich okien. Z jednej strony okna aktywnie wpływają na ograniczenie strat ciepła, z drugiej pasywnie pozyskują energię potrzebną do ogrzania pomieszczeń. Duże znaczenie dla zapewnienia jak najniższego współczynnika przenikania ciepła okien ma odpowiedni dobór ich wielkości i zastosowanych w oknach podziałów. Im mniejszy udział powierzchni ram w oknie, tym współczynnik przenikania ciepła okien będzie niższy. Dodatkowe podziały okna zmniejszają powierzchnię przeszklenia, powodując powstawanie mostków cieplnych na połączeniu szyby z ramą. Wybierając okna należy kierować się współczynnikiem przenikania ciepła Uw. Dla domów pasywnych współczynnik ten nie może być wyższy niż 0,8 W/(m2.K). Istotne znaczenie ma również wybór „ciepłej ramki” czyli ramki dystansowej z tworzyw sztucznych zamiast zwykłej – aluminiowej. Jednak nawet najlepsze okna nie spełnią swojej funkcji jeśli nie zostaną zamontowane w odpowiedni sposób. W domach pasywnych rekomendowany jest montaż okien w warstwie izolacji ze względu na minimalizowanie wartości mostka cieplnego, jaki tworzy się na styku okna ze ścianą budynku. Odpowiednie połączenie i uszczelnienie styku okna z murem ma ogromne znaczenie dla zapewnienia odpowiedniej szczelności całej konstrukcji.

Wybierając okna do domu pasywnego warto zapoznać się z ofertą firmy DRUTEX w Gryficach. Okna PVC ENERGY posiadają parametr Uw = 0,6 W/(m2K) zatem doskonale nadają się do domów pasywnych. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru pakietu 3- a nawet 4- szybowego oraz „ciepłej ramki”.

Okna wstawiane w trakcie budowy bloków mieszkalnych, po wielu latach eksploatacji często wymagają wymiany. Jeśli z roku na rok rachunki za ogrzewanie stają się coraz wyższe, a hałas dobiegający z zewnątrz jest coraz wyraźniejszy, to znak, że okna straciły szczelność. Zły stan techniczny okien oznacza również problemy z obsługą. Wypaczone ramy i zniszczone okucia sprawiają, że skrzydło ciężko otworzyć i zamknąć. To wszystko sprawia, że okna stają się uciążliwe w codziennym użytkowaniu. Zniszczone okna mają również znaczący wpływ na estetykę budynku. Odbarwione, zarysowane ramy pełne spękań szpecą wnętrze i elewację. Naprawa tego typu uszkodzeń to tylko doraźne rozwiązanie, dodatkowo nie zawsze możliwe. Wymiana okien to najlepsze wyjście. Choć jest to spory wydatek, warto pamiętać, że jest to jednorazowy koszt, który szybko zacznie się zwracać w postaci niższych rachunków za ogrzewanie.

Wybierając nowe okna należy pamiętać by były tego samego kształtu, wielkości i koloru co poprzednie. Cechy okien określone są w projekcie budowlanym chronionym prawem autorskim. Wstawienie okien o odmiennym kształcie czy wielkości wymaga ingerencji w konstrukcję budynku i zaburza ustalony rytm okien. Jeśli ktoś samowolnie dokonuje tak poważnych zmian musi liczyć się z interwencją zarządcy budynku i koniecznością przywrócenia pierwotnego układu. Do nas należy decyzja dotycząca materiału z jakiego wykonane są okna. Jeśli do tej pory w mieszkaniu mieliśmy okna drewniane, nic nie stoi na przeszkodzie by wymienić je na plastikowe i odwrotnie. Pamiętać jednak należy, by nie zmieniać koloru okien od strony elewacji. W sytuacji gdy szczególnie zależy nam na zmianie koloru okien od strony mieszkania, można zakupić okna inaczej wykończone po każdej stronie.

Istnieją sposoby na zmniejszenie kosztów wymiany okien. Wiele wspólnot mieszkaniowych pokrywa przynajmniej część wydatku. Konieczna może być wizyta komisji, która ustali czy wymiana okien rzeczywiście jest niezbędna. Refundacja może dotyczyć jedynie okien o ustalonym standardzie. Każda spółdzielnia ustala własne zasady, dlatego przed podjęciem decyzji o wymianie okien należy się z nimi zapoznać.


Decydując się na wymianę okien w salonie firmy Drutex w Gryficach, otrzymają Państwo okna najwyższej jakości z gwarancją najlepszej ceny i terminowej dostawy. Zamawiając okna w konfiguratorze na stronie okna-konfigurator.pl mogą Państwo wybrać opcję z demontażem i wyniesieniem starych okien oraz z wniesieniem, montażem nowych wraz z pracami wykończeniowymi.

Walory okna PVC - Drutex - salon Gryfice Od lat na polskim rynku królują okna PVC. Zalety okien wykonanych z polichlorku winylu mówią same za siebie. Przede wszystkim okna PVC są znacząco tańsze niż okna drewniane, a przy tym są bardzo wytrzymałe i trwałe. Nie szkodzi im wilgoć, są odporne na rozwój pleśni, a także są całkowicie niepalne- PVC samo się nie pali i gdy nie ma żadnych innych źródeł zapalnych, ma właściwości samowygaszające. Okna PVC cechują się doskonałą szczelnością, izolacyjnością termiczną oraz akustyczną. Ponadto niewątpliwą zaletą okien PVC jest nieskomplikowana konserwacja, która ogranicza się do prostych zabiegów pielęgnacyjnych.
Poza doskonałymi parametrami technicznymi, niezwykle istotny jest elegancki i estetyczny wygląd okien. Białe profile zachowują swój odcień na wiele lat, a możliwość zastosowania kolorowych oklein sprawia, że gama kolorystyczna dostępnych okien jest niemal nieograniczona.

Zapraszamy do odwiedzenia salonu w Gryficach, gdzie można zobaczyć okna firmy DRUTEX S.A., wzorniki kolorów oraz osobiście zadać pytania naszym ekspertom. Zapraszamy szczególnie mieszkańców Kołobrzegu i Białogardu.

Ukryte zawiasy wewnętrzne w oknach Drutex - salon Gryfice Ukryte zawiasy cieszą się rosnącą popularnością, coraz więcej osób docenia ich niezwykłe zalety. O ukrytych zawiasach mówimy, gdy mechanizm zawiasu znajduje się w luzie wrębowym (szczelinie) pomiędzy skrzydłem a ramą, a zatem nie widać go, gdy okno jest zamknięte. Dzięki temu okna wyglądają bardziej elegancko, są łatwiejsze do utrzymania w czystości, a w przypadku, gdy decydujemy się na nietypowy kolor profili, odpada problem z szukaniem osłonek na zawiasy w odpowiednim kolorze. Kolejną zaletą okien z ukrytymi zawiasami jest podwyższona izolacja termiczna i akustyczna. Wynika ona z braku przerw w uszczelce zastosowanej na obwodzie okna. Straty ciepła są nawet o 10% niższe niż w przypadku okien z tradycyjnymi zawiasami. Dodatkowo okna z ukrytymi zawiasami wykazują większą odporność na włamanie, są łatwiejsze w montażu i demontażu oraz same się nie zamykają.

Zapraszamy do naszego salonu w Gryficach abyś na własne oczy mógł się przekonać o zaletach montażu ukrytych zawiasów w oknach.

Co daje montaż ciepłego parapetu - Drutex - salon Gryfice Nowoczesne budownictwo coraz częściej korzysta z zaawansowanych technologii wspierających ekologiczność i energooszczędność domów. Współczesne okna charakteryzują się coraz wyższą izolacyjnością termiczną, ale by móc w pełni wykorzystać ich właściwości cieplne, należy je fachowo zamontować. Dlatego im lepszą izolacyjność termiczną mają profile okienne, tym ważniejsze jest staranne osadzenie okien w ścianach. Najbardziej polecany jest ciepły montaż, czyli warstwowy montaż polegający na osadzeniu okien w warstwie ocieplenia muru dwu lub trójwarstwowego. Okna stanowią wtedy przedłużenie strefy izolacji. Ciepły montaż zabezpiecza mur przed przewiewami i wilgocią, chroniąc go przed rozwojem pleśni i grzybów. Dodatkowo, do ciepłego montażu zaleca się zastosowanie ciepłego parapetu. To nowe rozwiązanie, ale jego popularność systematycznie wzrasta. Nic dziwnego, bowiem ciepły parapet posiada wiele istotnych zalet. Przede wszystkim znacząco redukuje utratę ciepła, likwiduje mostki termiczne występujące pomiędzy oknem a parapetem, a także zapobiega powstawaniu zawilgoceń. Ponadto ciepły parapet szczególnie zalecany jest przy montażu ciężkich okien z pakietem trzyszybowym.
Czym jest ciepły parapet i jak wygląda jego montaż? Ciepłe parapety, to inaczej profile podokienne, wykonane z twardego polistyrenu ekstrudowanego XPS, bądź twardego styropianu EPS. Profile wykonuje się na indywidualne zamówienie, bowiem muszą być doskonale dopasowane do profili okiennych. Instalacja ciepłego parapetu polega na przymocowaniu profilu podokiennego do wypoziomowanego i wyrównanego otworu okiennego, przy pomocy kleju do styropianu. Do uszczelnienia warto użyć nie rozprężonej pianki lub silikonu. Montaż ciepłego profilu możliwy jest zarówno w czasie budowy domu, jak i podczas wymiany okien. Dokonując zakupu okien w naszym konfiguratorze dla Kołobrzegu, Białogardu, Gryfic i okolic mogą Państwo również wybrać opcję montażu okien wraz z ciepłym parapetem.

Aby okna długo służyły... - prawidłowa konserwacja okien - Drutex - salon Gryfice Okna PVC słusznie uchodzą za niezawodne i wyjątkowo trwałe, jednak by bezproblemowo służyły przez wiele lat, wymagają odpowiedniej konserwacji. Zima to trudny okres dla okien. Silne wiatry, siarczyste mrozy i duże nasłonecznienie mogą poważnie uszkodzić uszczelki. Tracą one sprężystość i stają się twarde, przez co nie spełniają należycie swojej funkcji. Aby temu zapobiec wystarczy regularnie, dwa razy w roku przeprowadzić ich konserwację. Polega ona na dokładnym umyciu uszczelek płynem przeznaczonym do mycia okien, a następnie natarciu ich środkiem konserwującym przy użyciu ściereczki. W tym celu sprawdzi się wazelina techniczna lub smar silikonowy. Tym samym preparatem zabezpieczymy też równie ważne okucia. Warto skorzystać z buteleczki z aplikatorem, by smarowanie przebiegło łatwo i precyzyjnie.

Regularne smarowanie okuć i uszczelek zapewni bezawaryjną pracę i szczelność okien na wiele lat. W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat pielęgnacji okien zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami w salonie w Gryficach

Czy wymieniać okna zimą? - Drutex - Cerkwica Zima niekoniecznie kojarzy nam się jako pora sprzyjająca poważnym remontom, zwłaszcza wymianie okien. Jednak jest to możliwe i jak najbardziej wykonalne. Okna PVC mogą być wymieniane nawet przy temperaturze sięgającej -10°C, ale pianka montażowa przy ujemnej temperaturze może nie wypienić się całkowicie i stracić swoje właściwości. Dlatego montaż okien najlepiej przeprowadzić w temperaturze powyżej 0°C, także ze względu na zaprawę używaną do wykończenia ościeży. Sprawna ekipa remontowa wymienia okno w 1.5 godziny a sam otwór okienny bywa nieuszczelniony tylko przez 30 do 50 minut. W tak krótkim czasie nie dojdzie do przemrożenia systemu grzewczego, czego niektórzy mogą się obawiać. Zimy w naszym klimacie bywają łagodne z długimi okresami z dodatnią temperaturą, dzięki temu można śmiało zaplanować wymianę okien na tę właśnie porę roku i przy okazji nie stracić letniego urlopu na remont.

W ofercie firmy DRUTEX znajdą Państwo różne modele okien. Okna można zamówić w konfiguratorze okien online lub osobiście w salonie w Gryficach. Oferujemy darmowy pomiar i możliwość montażu przez profesjonalistów.

Drzwi zewnętrzne - Drutex - salon Gryfice Drzwi wejściowe to element obowiązkowy w każdym domu. Wybierając je powinniśmy zwrócić uwagę na wszystkie cechy, które składają się zarówno na ich funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz wygląd, jak i wieloletnią trwałość. Drzwi zewnętrzne firmy DRUTEX wyróżniają się wieloma zaletami i z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Wśród zalet drzwi PVC IGLO 5 i IGLO ENERGY wymienić trzeba świetne parametry termoizolacyjne, wysoki stopień bezpieczeństwa zapewniony dzięki wysokiej jakości okuciom drzwiowym, a także trwałość i stabilność. Ponadto drzwi zewnętrzne DRUTEX to także elegancki design oraz bogata gama kolorów oklein oraz wypełnień. To wszystko sprawia, że drzwi firmy DRUTEX są najlepszym rozwiązaniem dla państwa domu. Wyboru i zamówienia drzwi można dokonać przez internet - korzystając z konfiguratora okien online lub osobiście w salonie w Gryficach.

Rolety zewnętrzne Gryfice Rolety zewnętrzne coraz częściej pojawiają się na naszych domach. Nic dziwnego, bowiem posiadają wiele niezaprzeczalnych zalet, a ponadto można instalować je nie tylko w nowopowstających budynkach, ale również w tych istniejących. Do zadań rolet zalicza się przede wszystkim osłonę okien przed czynnikami zewnętrznymi. Silne wiatry, grad czy też palące słońce mogą mieć negatywny wpływ na materiały, z których wykonane jest okno. Dzięki roletom okres eksploatacji okien znacząco się wydłuża. W czasie zimy rolety zewnętrzne zapewniają bardzo dobrą ochronę przed utratą ciepła i pozwalają obniżyć rachunki za ogrzewanie domu. Pomiędzy oknem a opuszczoną roletą powstaje przestrzeń powietrzna stanowiąca barierę przed uciekaniem ciepła na zewnątrz. Rolety docenimy również latem, ponieważ świetnie chronią dom przed przegrzaniem spowodowanym nadmiernym nasłonecznieniem. Ograniczenie dostępu promieniowania UV do wnętrza pozwala także zachować intensywność barw farb i tapet, a także obić i lakierów mebli. Dodatkowo, regulacja nasłonecznienia przyda się, kiedy w ciągu dnia potrzebny będzie półmrok niezbędny na czas drzemki czy też oglądania filmu.

Rolety zewnętrzne to także świetna izolacja akustyczna. Zasunięte skutecznie chronią dom przed hałasem z zewnątrz, co docenią mieszkańcy dużych miast, ale także właściciele domów położonych niedaleko dworców, lotnisk czy szkół. Rolety zapewniają zachowanie prywatności i znacząco wpływają na poczucie bezpieczeństwa domowników. Sforsowanie zamkniętych rolet zajmie ewentualnemu włamywaczowi zbyt wiele czasu, między innymi dlatego, że materiały z jakich są wykonane poszczególne elementy rolet charakteryzują się wysoka odpornością na uderzenia.

Roletami można sterować na kilka sposobów: ręcznie, za pomocą linki, paska lub korby, ale też automatycznie. za pomocą pilota i włączników. Sterowanie automatyczne można uzupełnić wyłącznikami zegarowymi pozwalającymi zaprogramować pory podnoszenia i opuszczania rolet podczas nieobecności gospodarzy. Rolety firmy PORTOS mogą być również włączone w system inteligentnego domu. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą rolet w naszym salonie stacjonarnym w Gryficach.

Po pierwsze należy przemyśleć z której strony drzwi powinna znajdować się klamka - z prawej, czy lewej oraz czy mają otwierać się do wewnątrz czy na zewnątrz pomieszczenia. Wybór zależy od wielkości pokoju, rozlokowania gniazdek i włączników światła, a także tego czy w pobliżu drzwi będą stały duże meble. Kolejną kwestią jest jakie pomieszczenia będą rozdzielać oraz czy drzwi mają być pełne czy przeszklone. W salonie, jadalni czy też kuchni doskonale sprawdzą się drzwi z dużym przeszkleniem, które nada lekkości i rozświetli pomieszczenie. Dodatkowo zastosowanie szyby ornamentowej sprawi, że drzwi będą prezentować się wyjątkowo elegancko. Nieco mniejsze przeszklenie i kratka wentylacyjna to przepis na idealne drzwi do łazienki. Dzięki przeszkleniu łatwo będzie dyskretnie sprawdzić czy ktoś jest w środku a kratka wentylacyjna jest niezbędna dla sprawnej wymiany powietrza, zwłaszcza jeśli w łazience nie ma okna. Pełne drzwi doskonale sprawdzą się w sypialni, a także w gabinecie. To szczególne pomieszczenia, w których niezbędna jest cisza i możliwość odcięcia się od domowego zgiełku.

Drzwi wewnętrzne mają zachwycać nie tylko funkcjonalnością, ale również wyglądem. Kolor drzwi ma kluczowe znaczenie i można go dobierać zasadzie podobieństwa do barwy ścian lub stworzyć, wraz z podłogą czy meblami, modny, kontrastowy zestaw.

Drzwi wewnętrzne z posiadanej przez nas oferty wyróżniają się doskonałą jakością jak i szerokim wachlarzem dostępnych wzorów i kolorów, pozwala to dowolną aranżację wnętrza. Zapraszamy do naszego salonu w Gryficach.

Okna PVC Okna PVC dominują na polskim rynku i dzieje się tak nie bez przyczyny. Spośród licznych zalet na pierwszy plan wysuwa się ich wyjątkowa wytrzymałość. Materiał z jakiego są wykonane, polichlorek winylu, charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną, odpornością na działanie wielu rozpuszczalników a także jest całkowicie niepalny. Ponadto okna PVC wyróżniają się doskonałą szczelnością i izolacyjnością oraz są całkowicie niewrażliwe na działanie wilgoci. To sprawia, że są odporne na rozwój pleśni i grzybów i nie wymagają skomplikowanej i żmudnej konserwacji.

Jak dotąd najpopularniejsze były białe okna ale dzięki mnogości dostępnych kolorów oklein coraz więcej osób decyduje się wyjść poza utarte schematy. Firma DRUTEX posiada w swojej ofercie bogaty wybór oklein, od imitujących rozmaite gatunki drewna, przez żywe i soczyste kolory aż do eleganckiej szarości czy szlachetnej czerni. Dzięki możliwości zastosowania odmiennych kolorów oklein na każdej ze stron okna mogą państwo idealnie dopasować okna do wystroju wnętrza jak i elewacji budynku.

Dobre okna do łazienki - Drutex - Gryfice Łazienka to szczególne miejsce w domu. To w niej bierzemy gorącą kąpiel po ciężkim dniu, czy pobudzający poranny prysznic. Ładnie urządzona łazienka sprawia, że korzystanie z niej staje się prawdziwą przyjemnością, dlatego warto przemyśleć każdy element wyposażenia.

Planując budowę, rozbudowę lub remont domu w Kołobrzegu, Białogardzie czy innych miastach w okolicach Gryfic, bardzo dobrą decyzją będzie wstawienie okna do łazienki. Takie rozwiązanie zapewnia same korzyści. Wpadające przez okno światło słoneczne może w zupełności zastąpić potrzebę korzystania ze sztucznego światła w ciągu dnia. Pozwoli to na zredukowanie zużycia prądu i obniżenie rachunków. Okno w łazience to także znacznie wydajniejsza wentylacja. Mimo, że w łazienkach zawsze instalowane są wywietrzniki, to jednak zwykle nie działają one wystarczająco skutecznie. Nadmiar wilgoci zaś sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów, co ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Poza praktycznymi zaletami, okno może też stanowić prawdziwą ozdobę. Zastosowanie okna ze szkłem ornamentowym, nie tylko zabezpieczy nas przed wzrokiem sąsiadów, ale też urozmaici wygląd łazienki.

Dzięki szerokiej palecie kolorów oklein okien PVC, szyb ornamentowych oraz klamek firmy DRUTEX, mogą państwo idealnie dopasować wygląd okna do wystroju łazienki.

Okna Drutex dzwiękoszczelne - salon Gryfice Mieszkanie w dużym mieście bywa uciążliwe. Hałas spowodowany bliskością ruchliwej ulicy, torów kolejowych czy fabryk, ma bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie. Obniżenie koncentracji, spadek nastroju, pogorszenie jakości snu, a nawet ubytki słuchu to jedne z najpoważniejszych następstw przebywania w zbyt głośnym otoczeniu.

Prostym i skutecznym sposobem na podniesienie komfortu akustycznego w naszych domach jest montaż okien dźwiękoszczelnych. Izolacyjność dźwiękowa okien wyrażana jest przez parametr Rw podawany w decybelach. Im jego wartość jest wyższa, tym mniej hałasu będzie docierać do wnętrza domu.

Okna PVC DRUTEX posiadają parametr Rw sięgający nawet 46db. Przykładowo, jeśli natężenie dźwięku na zewnątrz budynku wynosi 75 dB, a okno posiada Rw na poziomie 46 dB, to w pomieszczeniu usłyszymy dźwięk o natężeniu zaledwie 29 dB.

Obniżenie poziomu hałasu dobiegającego z zewnątrz spowoduje znaczący wzrost komfortu domowników oraz zredukuje zgubne skutki długotrwałego narażenia na zbyt głośne dźwięki.

Salon okien firmy DRUTEX S.A. w Gryficach oferuje bezpłatny pomiar, profesjonalne doradztwo, dowóz oraz montaż zamówionych produktów. Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

Jak dobrze dobrać okna do domu - Drutex - Gryfice Szukając okien do naszego domu zwracamy uwagę przede wszystkim na parametry, w końcu okna mają chronić nasz dom przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi, a także zapewniać bezpieczeństwo. Jednakże okna mogą być prawdziwą ozdobą. Odpowiedni kolor i faktura ram mają ogromy wpływ na wygląd naszego domu.

Okna PVC, poza doskonałymi parametrami, wyróżniają się szerokim wyborem dostępnych kolorów oklein. Szlachetny błękit wewnątrz i ponadczasowa czerń na zewnątrz? Czemu nie? Możliwość zastosowania odmiennych kolorów oklein na każdej ze stron okna ułatwia dowolną aranżację wnętrza. Wybierając kolory okien warto przemyśleć jak będą komponowały się z różnymi elementami domu. Dopasowanie odcieni okien do drzwi wejściowych i podłogi stworzy spójną całość, zaś zestawienie na zasadzie kontrastu wprowadzi do wnętrza element nowoczesności. Z zewnątrz, dostosowanie okien do koloru pokrycia dachowego i drzwi wejściowych, nada całokształtowi harmonii. Warto też zasięgnąć rady architekta, który podpowie jaki zestaw kolorystyczny będzie prezentował się najlepiej. Dotychczas najpopularniejsze były białe okna, pasują do większości wnętrz i są bezpiecznym rozwiązaniem. Decydując się jednak na kolorowe okna, sprawimy, że nasz dom zyska wyjątkowy charakter.

Masz jakieś wątpliwości co do wyboru koloru, albo przed ostateczną decyzją wolisz obejrzeć próbki koloru ‘na żywo’? Zapraszamy do naszego salonu, który mieści się w Gryficach. Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji.

Nowoczesne okna PVC posiadają wiele zalet. Jedną z nich jest doskonała szczelność, co gwarantuje ochronę przed wiatrem i deszczem.

Jednak jeśli na naszych oknach pojawia się rosa, oznaczać to może, że w naszym domu nie dochodzi do wystarczającej wymiany zużytego powietrza. Nagromadzenie wilgoci w domu ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie, może doprowadzić do rozwoju pleśni, grzybów oraz drobnoustrojów, co skutkuje zwiększoną zapadalnością na infekcje. Zła jakość powietrza to także bóle głowy, pieczenie oczu, uczucie stałego zmęczenia i pozbawienia energii. Takie warunki uniemożliwiają wypoczynek, jak i efektywną pracę. Najskuteczniejszym sposobem na przewietrzenie mieszkania wydaje się otwarcie okien..

Co jednak w przypadku, kiedy na zewnątrz panuje niesprzyjająca aura?

Mrozy, silny wiatr i deszcz skutecznie zniechęcają do otwierania okien. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które jest zarówno skuteczne, jak i nie naraża domu na utratę ciepła. Nawiewniki zapewniają efektywną wymianę powietrza, a tym samym utrzymanie właściwego poziomu wilgoci oscylującego w granicach 40-50%.

Dzięki nawiewnikom zapewnimy stały dostęp świeżego powietrza bez utraty energii cieplnej. Odpowiednia wentylacja zapobiega parowaniu okien, powstawaniu nieświeżego zapachu w domu i znacząco podnosi komfort snu i pracy.

Szyby przeciwsłoneczne: absorbcyjne i refleksyjne - Drutex - Salon Gryfice Duże przeszklenia w domu robią ogromne wrażenie. Szkło kojarzy się z nowoczesnością, a pokaźne okna w znaczący sposób powiększają optycznie przestrzeń. Jednak wysoki stopień przezroczystości szkła może prowadzić do przegrzewania pomieszczeń i wysokiej przepuszczalności promieni UV. Aby do tego nie dopuścić, warto rozważyć montaż okien wyposażonych w szyby przeciwsłoneczne.

Szkło absorpcyjne nazywane jest inaczej Antisol. Powstaje w wyniku barwienia szkła float w masie podczas procesu wytopu w hucie. Mamy do wyboru cztery barwy: niebieską, brązową, grafitową lub zieloną.Zabarwienie szkła powoduje pochłanianie znacznej ilości promieni słonecznych. Poprzez zjawisko absorpcji szkło pochłania ok. 50% energii promieniowania słonecznego, przez co mocno się nagrzewa. Następnie rozprasza energię, kierując ją na zewnątrz. Szkło typu Antisol stosowane jest jako szyba zewnętrzna w zestawie szyby zespolonej. Charakteryzuje się nieco mniejszym stopniem odbicia niż bezbarwne szkło float. Kolorowe szkło ma ogromny wpływ na atrakcyjność elewacji oraz wnętrza.

Szyby refleksyjne mogą być wykonane zarówno ze szkła zwykłego, jak i barwionego w masie. Ich działanie wynika z pokrycia warstwą tlenków metali lub metali szlachetnych podczas jego produkcji. Szyby refleksyjne odbijają światło widzialne, jak też ciepło słoneczne, skutecznie zapobiegając przegrzaniu wnętrza. Szyby refleksyjne zapewniają dyskrecję, gdyż znacznie ograniczają widok do wnętrza domu, ale też znacząco podnoszą walory estetyczne budynku.

Firma DRUTEX posiada w swojej ofercie oba powyższe rodzaje szyb, a nasi eksperci z salonu w Gryficach chętnie pomogą dokonać Państwu odpowiedniego wyboru.

Największą zaletą drzwi czy okien HS jest ich niezwykła funkcjonalność.

Możliwość zastosowania znacznie większych wymiarów niż pozwalają okna tradycyjne sprawia, że przepuszczają więcej światła ale też w doskonały sposób podkreślają piękno Waszego domu zarówno od środka jak i od zewnątrz.

W odróżnieniu od tradycyjnych drzwi balkonowych, otwarte nie zajmują wolnej przestrzeni ponieważ skrzydła przesuwają się równolegle względem siebie.

Zastosowanie niskiego progu daje większą wygodę użytkowania ale też pozwala na przystosowanie mieszkania do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

W naszej ofercie znajdą Państwo bogaty wybór okien HS. Wiele kolorów ram i szyb do wyboru, możliwość zastosowania szyb dźwiękoszczelnych a także możliwość zamontowania napędu elektrycznego, wszystko to sprawia, że mogą Państwo idealnie dopasować okna HS do Waszego wnętrza.

Wymiana okien jesienią - Drutex - Kołobrzeg, Białogard, Trzebiatowa, Białoboki Ciepły dom zimą i niskie rachunki za ogrzewanie to bardzo dobra motywacja do wymiany okien. Aby jak najlepiej przygotować się do sezonu zimowego warto już teraz podjąć decyzję o remoncie.

Panująca za oknem aura sprzyja wymianie okien z kilku powodów. Jesienią nie będą nam dokuczać uciążliwe upały i gwałtowne burze, które znacząco utrudniają pracę ekipie remontowej. Nie grożą nam również mrozy, które pozbawiają właściwości piankę montażową i zaprawę do ościeży.

Wymiana okien zimą, to także ryzyko wychłodzenia mieszkania i zwiększenie poboru energii do jego ponownego ogrzania.

Warto już teraz podjąć decyzję o wymianie okien i zamówić je na stronie naszego konfiguratora okien online dla Kołobrzegu, Białogardu, Trzebiatowa, Białoboków i okolic.

Zrób wstępną wycenę swoich okien i drzwi

Okna

Okna
od 77,57 zł plus VAT

Okna balkonowe

Okna balkonowe
od 325,64 zł plus VAT

HS - drzwi tarasowe przesuwne

HS - drzwi tarasowe przesuwne
od 5 944,32 zł plus VAT

Drzwi wejściowe PCV

Drzwi wejściowe PCV
od 1 316,36 zł plus VAT

Drzwi z wypełnieniem

Drzwi z wypełnieniem
od 1 316,36 zł plus VAT

Dodatki

Dodatki