Drzwi podnoszono-przesuwne HS

Drzwi podnoszono-przesuwne HS umożliwiają wykonanie efektownych przeszkleń w niemal każdym domu, mieszkaniu i budynku użyteczności publicznej. Pozwalają cieszyć się panoramicznym widokiem na najbliższą okolicę. Przepuszczając cenne promienie słoneczne, rozświetlają wnętrze domu i wspierają utrzymanie odpowiedniej temperatury w naturalny sposób. Drzwi podnoszono-przesuwne są doskonałym wyborem dla osób idących z duchem czasu - ceniących sobie nowoczesne rozwiązania i brak kompromisów.

Bezpieczeństwo, wygoda i funkcjonalność

Dzięki stabilnej konstrukcji i elementom jezdnym najwyższej jakości, nawet największe skrzydła przesuwne mogą być otwierane i zamykane bez wysiłku. Okucia zastosowane we wszystkich modelach tej linii pochodzą od renomowanych producentów, legitymujących się wymaganymi atestami. Pozwalają na bezpieczną i cichą pracę. Zaczepy antywłamaniowe i odporne na uszkodzenia systemy szybowe dają domownikom pewność i spokojny sen. Cechą, za którą chwalone są często drzwi podnoszono-przesuwne, jest ogromna wygoda i funkcjonalność, którą zachowują pomimo dużych rozmiarów. Prowadnice jezdne, dzięki którym ruchome skrzydło porusza się wzdłuż konstrukcji, pozwalają na ogromną oszczędność miejsca. Rozwiązanie to spodoba się każdemu, dla kogo efektywne zagospodarowanie przestrzeni odgrywa dużą rolę. Ruchome skrzydło można zablokować w dowolnym miejscu, regulując przy tym szerokość światła przejścia. To przydatna funkcjonalność, jeśli zdarza się nam przyjmować większą liczbę gości. Sprawdzi się także w dużych biurach.

Energooszczędność i trwałość na lata

Dużą zaletą drzwi podnoszono-przesuwnych HS jest bardzo wysoki poziom izolacji termicznej. Dzięki zastosowaniu wielokomorowych profili, systemów uszczelnienia i specjalnie przystosowanych szyb, współczynnik przenikania ciepła wynosi, zależnie od modelu, od 0,3 do 1,1 W/(m2K). Energia cieplna zgromadzona wewnątrz domu nie ucieka z niego i pozwala wygenerować oszczędności.
To doskonałe rozwiązanie dla domów energooszczędnych i pasywnych, których popularność rośnie z roku na rok. Tego typu konstrukcje są zazwyczaj całkowicie lub w dużym stopniu samowystarczalne energetycznie, dlatego kluczowe jest, aby zastosowane w nich okna i drzwi przepuszczały do środka jak najwięcej promieni słonecznych i pozwalały na kumulowanie ciepła w domu.

Najważniejsze cechy drzwi podnoszono-przesuwnych HS

Izolacja termiczna

Rosnące ceny energii wymuszają na producentach projektowanie coraz doskonalszych rozwiązań, mających na celu uzyskanie jak najwyższego poziomu izolacji termicznej. Drzwi podnoszono-przesuwne wspierają walkę o niższe rachunki na dwa sposoby: przepuszczają do wnętrza promienie słoneczne oraz nie pozwalają wydostawać się uzyskanej temperaturze na zewnątrz. Najoszczędniejsze drzwi z serii HS osiągają współczynnik przenikania ciepła na poziomie Ug = 0,3 W/(m2K).

Bezpieczeństwo domowników

Drzwi podnoszono-przesuwne HS, pomimo swoich dużych rozmiarów, są wyjątkowo lekkie. Zastosowanie opracowanych przez Drutex profili pozwoliło na znaczną redukcję wagi i wydłużenie żywotności produktów. Okucia renomowanych marek pozwalają na sprawną obsługę i nie wymagają żadnego wysiłku. Drzwi pracują cicho i bez oporu, a solidna konstrukcja dba o bezpieczne użytkowanie. Zaczepy i systemy antywłamaniowe zapewnią Ci dodatkowy spokój.

Nowoczesny design

Duże, szklane powierzchnie idealnie wpisują się w aktualne trendy wnętrzarskie. Panująca obecnie prostota i minimalizm są doskonałym środowiskiem dla drzwi przesuwnych. Poczucie niezakłóconej przestrzeni i ogromna ilość światła pozwalają na trzymanie w domu egzotycznych roślin, które jeszcze bardziej podkreślą charakter aranżacji. Tworząc własną konfigurację, możesz wybierać spośród setek kolorów, różnych sposobów wykończeń i detali. Stwórz okna, które podkreślą Twój styl i będą przyciągać uwagę.

Funkcjonalność i wygoda

Ogromną zaletą drzwi podnoszono-przesuwnych jest oszczędność miejsca. Mogą być montowane wszędzie tam, gdzie układ pomieszczenia nie pozwala na zastosowanie tradycyjnych skrzydeł rozwieranych. Pozwalają na lepsze zagospodarowanie przestrzeni we wnętrzu domu. Przesuwna konstrukcja umożliwia zmianę szerokości światła przejścia, dostosowując je do chwilowych potrzeb.

Profile wysokiej jakości

Opracowane przez firmę Drutex rozwiązania w zakresie produkcji profili umożliwiają osiąganie doskonałych wyników w dziedzinie energooszczędności i trwałości konstrukcji. Każdy z czterech dostępnych modeli drzwi podnoszono-przesuwnych HS może być wyposażony w dedykowany dla niego profil. Jego zadaniem jest utrzymywanie stabilności konstrukcji oraz izolowanie domu od warunków panujących na zewnątrz.

Ekologiczne rozwiązanie

Modele oparte o drewnianą konstrukcję malowane są za pomocą lakierów akrylowych. Dzięki wodnej bazie nie uwalniamy do środowiska szkodliwych substancji chemicznych, a w domu panuje przyjazny mikroklimat. Długa żywotność naszych produktów ogranicza ilość emitowanych śmieci i odpadów.

Sekcja z porównaniem produktów

Iglo HS

Iglo HS

Duoline HS

Duoline HS

Softline HS

Softline HS

Iglo HS

Siedmiokomorowy profil skrzydła.

Duoline HS

Profil drewniany. Do wyboru trzy gatunki drewna (sosna, modrzew, meranti 450+) i trzy głębokości zabudowy (68 mm, 78 mm, 88 mm).

Softline HS

Profil drewniany. Do wyboru trzy gatunki drewna (sosna, modrzew, meranti 450+) i trzy głębokości zabudowy (68 mm, 78 mm, 88 mm).

Iglo HS

Możliwość zastosowania szyb o współczynniku przenikania ciepła na poziomie od Ug = 0,5 W/(m2K) (pakiet podstawowy) do Ug = 0,3 W/(m2K) (pakiet czteroszybowy wypełniony kryptonem).

Duoline HS

Możliwość zastosowania szyb o współczynniku przenikania ciepła na poziomie od Ug = 1,1 W/(m2K) (pakiet podstawowy) do Ug = 0,5 W/(m2K).

Softline HS

Możliwość zastosowania szyb o współczynniku przenikania ciepła na poziomie od Ug = 1,0 W/(m2K) wg PN-EN674 oraz Ug = 1,1 W/(m2K) wg PN-EN673 do Ug = 0,5 W/(m2K).

Iglo HS

Ramka stalowa ocynkowana. Możliwość zastosowania ramki Swisspacer Ultimate.

Duoline HS

Ramka stalowa ocynkowana. Możliwość zastosowania ramki Swisspacer Ultimate.

Softline HS

Ramka stalowa ocynkowana. Możliwość zastosowania ramki Swisspacer Ultimate.

Iglo HS

Okucia G-U. Zaczep mikrowentylacji i trzy zaczepy ryglujące.

Duoline HS

Okucia MACO. Zaczep mikrowentylacji i dwa zaczepy ryglujące.

Softline HS

Okucia MACO. Zaczep mikrowentylacji i dwa zaczepy ryglujące.

Iglo HS

Ościeżnica wzmocniona kształtownikami aluminiowymi.

Duoline HS

-

Softline HS

-

Iglo HS

Zewnętrzne uszczelnienie z EPDM, wewnętrzne welurowe.

Duoline HS

-

Softline HS

-

Iglo HS

Paleta kolorów folii Renolit.

Duoline HS

Kilkaset kolorów palety RAL.

Softline HS

Kilkaset kolorów palety RAL.

Iglo HS

Wzmacniany próg z PVC i aluminiową nakładką.

Duoline HS

Wzmacniany próg z PVC i aluminiową nakładką.

Softline HS

Wzmacniany próg z PVC i aluminiową nakładką.

Rozwiązanie HS przystosowane do Twojego domu

Dużą zaletą okien podnoszono-przesuwnych jest możliwość modyfikacji gotowych rozwiązań. Jesteśmy świadomi, że nie ma dwóch identycznych wnętrz, domów i mieszkań. Mając to na uwadze, postanowiliśmy stworzyć specjalne narzędzie. Dostępny na naszej stronie konfigurator online pozwala na stworzenie dokładnie takiego wariantu, jakiego potrzebuje dom. Wybierz spośród mnóstwa komponentów i bogatej palety kolorów i wykończeń.

HS 1 HS 2 HS 3 HS 4 HS 5

Darmowa dostawa

Nie musisz płacić za dostawę! Przy zamówieniu powyżej 10 okien dostarczymy produkty pod Twój dom za darmo.

Zamów online

Złóż wstępną ofertę za pomocą konfiguratora online.

SKONFIGURUJ PRODUKT