Majster Gryfice ul. Tadeusza Kościuszki 42 72-300 Gryfice (+48) 503 509 444 kontakt@okna-konfigurator.pl
0
Majster Gryfice ul. Tadeusza Kościuszki 42 72-300 Gryfice (+48) 503 509 444 kontakt@okna-konfigurator.pl
Zaloguj się

Wentylacja jest ważna

Wentylacja jest ważna w oknach Drutex - Kołobrzeg Nowoczesne technologie wykorzystywane obecnie przy produkcji stolarki okiennej sprawiają, że okna są bardzo szczelne. Dzięki temu mniej ciepła ucieka na zewnątrz, a to pozwala nam zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Pamiętajmy jednak, że zwłaszcza przy tak szczelnych oknach należy zadbać o odpowiednią wentylację naszego domu. Jeżeli budynek nie jest wyposażony w specjalny system wymiany powietrza warto przyjrzeć się bliżej rozwiązaniom, jakie umożliwią nam wentylację pomieszczeń poprzez okna. W przeciwnym razie w pomieszczeniach będzie zbierało się za dużo wilgoci, która stwarza idealne warunki do rozwoju grzybów. Więcej o negatywnych skutkach braku odpowiedniej wentylacji można przeczytać w artykule Zaparowane okna - wentylacja pomieszczeń.

Najprostszym rozwiązaniem jest otwieranie okien i wietrzenie pomieszczeń. Niestety nie zawsze się sprawdza, ponieważ wymaga od nas samodyscypliny - trzeba to robić regularnie, jest to rozwiązanie czasowe - wymiana powietrza następuje jedynie podczas otwarcia okien, powodując często przeciągi. Oprócz tego często pogoda jest mało sprzyjająca otwieraniu okien, a zimą jest przyczyną wychładzania się pomieszczeń. W takiej sytuacji lepiej użyć montowanej obecnie w większości okien funkcji mikrowentylacji. Okucia Maco Multi Matic KS montowane w oknach firmy DRUTEX S.A. pozwalają na rozszczelnienie okna na szerokość od 10 do 13 mm. Nadal jednak jest to rozwiązanie czasowe i całkowicie zależne od nas.

Istnieje również bardziej zaawansowane rozwiązanie. Jest nim montaż nawiewników. Dzięki nim wymiana powietrza w pomieszczeniach jest stała, nie powoduje przeciągów, nie wychładza pomieszczenia oraz nie jest zależna od nas. Na rynku najpopularniejsze są nawiewniki ciśnieniowe i higrosterowane. Ciśnieniowe działają na zasadzie wyrównywania różnicy ciśnień wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia, natomiast higrosterowane regulują dopływ świeżego powietrza w zależności od poziomu wilgotności względnej w pokoju. Większość modeli jest wyposażona również w blokadę, dzięki której przepływ powietrza możemy zmniejszyć do minimum.

Istnieją również wrębowe nawiewniki okienne. Wyróżnia je niska cena oraz bezinwazyjny i łatwy montaż w wewnętrznej części ramy.

Firma DRUTEX S.A. posiada w swojej ofercie:

  • nawiewnik Aereco AMO
  • nawiewnik ciśnieniowy Ventair
  • nawiewnik higrosterowany Aereco EMM
  • nawiewnik higrosterowany akustyczny Aereco EXR
  • wrębowe nawiewniki okienne (REGEL - AIR, RADAKS, MACO VENTYL )

Wentylacja jest bardzo ważna, a jej brak może mieć bardzo niekorzystne skutki zarówno dla naszego domu, jak i dla nas. Dlatego już dziś podejmij konkretne kroki, aby powietrze w domu było zawsze świeże i zdrowe.

Zrób wstępną wycenę swoich okien i drzwi

Okna

Okna
od 77,57 zł plus VAT

Okna balkonowe

Okna balkonowe
od 325,64 zł plus VAT

HS - drzwi tarasowe przesuwne

HS - drzwi tarasowe przesuwne
od 5 944,32 zł plus VAT

Drzwi wejściowe PCV

Drzwi wejściowe PCV
od 1 316,36 zł plus VAT

Drzwi z wypełnieniem

Drzwi z wypełnieniem
od 1 316,36 zł plus VAT

Dodatki

Dodatki