Brama w garażu dwustanowiskowym

Brama w garażu dwustanowiskowym Wiśniowski Nowogard
Coraz częściej garaże są przeznaczone dla dwóch samochodów. Do zamknięcia garażu dwustanowiskowego niezbędna jest brama, która może być pojedyncza lub podwójna. Po przeczytaniu tego artykułu, będą mogli Państwo zdecydować, które rozwiązanie jest korzystniejsze w Państwa przypadku.

Zdarzają się sytuacje, kiedy korzystanie z napędu jest niemożliwe, np. gdy zabraknie prądu. Wtedy bramę garażową otwiera się ręcznie. W takiej sytuacji zdecydowanie łatwiej będzie podnieść bramę pojedynczą niż podwójną. Dwie pojedyncze bramy są również dobrym rozwiązaniem, gdy nasz garaż jest ogrzewany lub przylega do ogrzewanych pomieszczeń. Zimą wolniej się on wychładza, kiedy powierzchnia otwieranej bramy jest mniejsza.

Brama do garażu dwustanowiskowego Wiśniowski Nowogard

Manewrowanie podczas wyjazdu z garażu czy wjazdu do niego jest łatwiejsze, gdy brama jest jedna, ale duża, ponieważ między dwoma węższymi stoi betonowy słup. Natomiast ten sam słup może sprawić, że garaż będzie bezpieczniejszy, zwłaszcza gdy jego dach jest płaski. Zimą obciążony śniegiem dach może nie wytrzymać jego ciężaru. Filar między bramami powoduje, że nośność dachu jest lepsza.

Zaletami bramy podwójnej w garażu dwustanowiskowym są również wygląd i cena. Często taka duża brama prezentuje się znacznie lepiej niż dwie mniejsze. Koszt dwóch bram jest wyższy, ponieważ należy zakupić dwa napędy, drugą parę prowadnic oraz koszty robocizny. Są to jednak jedne z niewielu cech, dla których warto zdecydować się na podwójną bramę.

W naszym salonie w Nowogardzie czekają na Państwa profesjonaliści, którzy przedstawią pełną ofertę bram garażowych Wiśniowski i doradzą, który model będzie najlepiej spełniał Państwa oczekiwania.