Bramy roletowe – charakterystyka

Bramy roletowe charakterystyka Wiśniowski Gryfice

Jednym z rodzajów bram garażowych są bramy roletowe. Można również spotkać się z innymi określeniami tych bram, takimi jak rolowane czy żaluzjowe. Już sama nazwa sugeruje, że bramy te, zasadą działania i wyglądem, przypominają rolety okienne. Podczas otwierania bramy, nawija się ona na rolkę w skrzynce zamontowanej nad wjazdem do garażu.

Główną zaletą bramy roletowej jest to, że zajmuje mało miejsca. Świetnie sprawdzi się w niewielkich garażach, gdzie liczy się przysłowiowy ‘każdy centymetr’. Do jej montażu nie potrzebujemy mieć wolnej przestrzeni na ścianach i pod sufitem, jak w przypadku bram segmentowych. Dzięki temu, że otwiera się ona w linii prostej do góry, nie potrzeba dodatkowego wolnego miejsca na podjeździe i w środku garażu. Nadproże może mieć nietypowy kształt, na przykład łukowy. Brama roletowa wykonana jest z profili aluminiowych, które są odporne na korozję. Producent Wiśniowski zadbał o każdy szczegół bramy, aby była ona bezpieczna w użytkowaniu. Jest również zabezpieczona przed możliwością podniesienia jej kurtyny z zewnątrz. Wyposażona w napęd, który ułatwia wygodne korzystanie z bramy, a w przypadku awarii prądu istnieje możliwość otwierania ręcznego. Szeroka gama kolorystyczna jest gwarantem dopasowania koloru bramy do zewnętrznego wyglądu domu.

Zapraszamy do salonu w Gryficach, gdzie specjaliści przedstawią Państwu szczegółową ofertę w której są bramy roletowe doświadczonej i profesjonalnej firmy Wiśniowski.