Bramy rozwierne – charakterystyka

Bramy rozwierne charakterystyka Wiśniowski Gryfice

Bramy rozwierne to obecnie najmniej popularne bramy garażowe. Dzieje się tak, ponieważ nie są wyposażone w napęd, a do ich otwierania potrzebne jest miejsce na podjeździe na ruch skrzydła. Otwierają się one bowiem analogicznie jak standardowe dwuskrzydłowe drzwi. Zimą należy regularnie i dokładnie odśnieżać podjazd do garażu, aby możliwe było otwieranie oraz zamykanie bramy. Mają jednak niepodważalną zaletę – są najbardziej ekonomicznym rodzajem bram garażowych. Mają również stabilną, trwałą i prostą konstrukcję.

W tym akapicie skupmy się na podstawowych cechach bram rozwiernych Wiśniowskiego. Ich ościeżnice oraz skrzydła stworzono ze stalowych i ocynkowanych kształtowników bez przegrody termicznej. Wypełnienie skrzydeł wyprodukowano z blachy stalowej, ocynkowanej. Dostępne są trzy układy wypełnienia: poziome, pionowe oraz skośne. Bramy rozwierne zaopatrzono również w ogranicznik otwarcia skrzydła, stopkę ograniczającą niekontrolowane ruchy w kierunku zamknięcia go oraz ogranicznik zawiasów (zabezpiecza przed opadnięciem skrzydła). Rygle samozatrzaskowe zapewniają bezpieczeństwo przed złodziejami. Istnieje możliwość zamówienia bramy rozwiernej wraz z jej ociepleniem. Bramy dostępne są w wielu kolorach oraz okleinach drewnopodobnych.

W salonie w Gryficach czekają na Państwa profesjonaliści, którzy przedstawią szczegóły oferty bram rozwiernych producenta Wiśniowski oraz odpowiedzą na Państwa pytania w tym temacie.

Czytaj więcej o bramach garażowych:

Bramy uchylne – charakterystyka

Zalety bram segmentowych

Bramy roletowe – charakterystyka

Brama w garażu dwustanowiskowym