Bramy uchylne – charakterystyka

Bramy uchylne charakterystyka Wiśniowski Gryfice

Bramy uchylne to jeden z rodzajów bram garażowych. Można się spotkać też z określeniem bramy podnoszone. Dzięki zastosowaniu w nich prostych rozwiązań mechanicznych, bramy te działają niezawodnie przez lata. Otwieranie garażu polega na uniesieniu skrzydła bramy do góry, następnie przesuwa się ono pod sufit garażu. W momencie podnoszenia skrzydła wysuwa się ono przed budynek, dlatego samochód nie może być zaparkowany bezpośrednio przed bramą garażową, tylko minimum 1,5 m od niej. Dlatego ten typ bramy nie jest dobrym wyborem w przypadku, gdy mamy ograniczoną ilość miejsca na podjeździe.

Przejdźmy do bardziej szczegółowych cech bram uchylnych firmy Wiśniowski. Ich skrzydło może być wykonane z blachy stalowej ocynkowanej perforowanej lub z blachy stalowej ocynkowanej. W tym drugim przypadku układ wypełnienia może być skośny, poziomy lub pionowy, w zależności od naszych upodobań. Specjalny układ sprężyn wspomaga podnoszenie i opuszczanie skrzydła bramy. Sprężyny zabezpieczono w tulejach. Długoletnią i cichą pracę gwarantują łożyskowane rolki. Natomiast dwupunktowe ryglowanie jest zabezpieczeniem przed złodziejami. W celu poprawy izolacyjności cieplnej garażu istnieje możliwość zamówienia bramy uchylnej w wersji z ociepleniem. Bogaty wybór kolorów i wzorów pozwala na idealne dopasowanie bramy do wyglądu całego budynku.

Zapraszamy do salonu w Gryficach, gdzie nasi eksperci przedstawią Państwu szczegółową ofertę bram uchylnych firmy Wiśniowskiego oraz szczegółowe informacje na ich temat.