Czy nadszedł już czas na wymianę okien?

Wymiana okien to inwestycja na długie lata. Obecne technologie są coraz doskonalsze, trwalsze i lepsze jakościowo. Skąd jednak mamy wiedzieć, że okna które posiadamy nadają się już do wymiany? W przypadku, gdy uszkodzenia są widoczne, decyzja ta może być łatwiejsza do podjęcia. Co jednak, gdy wygląd okien jest nienaganny? Wtedy w podjęciu decyzji może nam pomóc sprawdzenie kilku ich podstawowych właściwości, o których w dalszej części artykułu.
Energooszczędność. Jak sprawdzić czy nasze okna są szczelne? Ustawić dymiarkę w pokoju w kierunku zamkniętego okna i włączyć ją. Jeżeli dym wydostaje się na zewnątrz to wyraźny znak, że wymiana okien jest niezbędna. Pieniądze, które zainwestujemy w wymianę okien na energooszczędne, zwrócą się nam w postaci niższych rachunków za ogrzewanie, ponieważ ciepło nie będzie uciekać na zewnątrz.
Walka ze smogiem. Smog jest ogromnym problemem, zwłaszcza w miastach. Jednak poziom zanieczyszczeń w powietrzu zmniejszy się dopiero, gdy wszyscy zaczniemy o to dbać. Jedną z rzeczy, która może realnie pomóc jest właśnie wymiana okien na szczelne. Dzięki temu ciepło nie będzie uciekać na zewnątrz, a w związku z tym zużyjemy mniej opału na ogrzanie domu. Konsekwencją tego jest niższa emisja CO2 i czystsze powietrze w naszej okolicy. Sugestia ta dotyczy nie tylko właścicieli domków, ale również mieszkańców bloków.
Zmniejszenie hałasu. Dopuszczalny poziom hałasu w mieszkaniu to 40 dB w dzień i 30 dB w nocy. A jaki poziom jest w Państwa domu? Można to łatwo sprawdzić za pomocą decybelomierza lub odpowiedniej aplikacji na telefonie. Zbyt wysoki poziom hałasu w domu może być przyczyną rozdrażnienia, złości, braku koncentracji. Dlatego warto zadbać o szczelne okna, które obniżą przenikanie hałasu do wnętrza budynku. Przeciętne okna obniżają natężenie dźwięku o 30-32 dB. Nawet w najtańszych oknach firmy DRUTEX S.A. – IGLO 5 oraz IGLO 5 CLASSIC współczynnik ten jest jeszcze wyższy i wynosi 34-44 dB w zależności od wybranego pakietu szybowego.
Ochrona przed włamaniem. Stare okna działają na włamywacza jak przynęta ponieważ nie potrzeba wiele wysiłku i czasu by je sforsować i dostać się do wnętrza domu. Obecne technologie wykorzystywane w oknach zmniejszają ryzyko włamań. Z artykułu Okna antywłamaniowe dowiedzą się Państwo więcej szczegółów na ten temat.
Remont. Planujesz remont w swoim domu lub mieszkaniu? Nieważne, czy będą to jedynie kosmetyczne poprawki takie jak malowanie ścian, czy generalny remont. Dobrze jest połączyć go z wymianą okien, aby malować i sprzątać tylko raz.
Elegancki wygląd. Na koniec wisienka na torcie – elegancki wygląd okien. Istnieją dziesiątki wzorów i kolorów profili, dzięki którym możemy idealnie dopasować wygląd okna zarówno do wnętrza, jak i zewnętrznej strony budynku tworząc tym samym wyjątkowy i niepowtarzalny efekt. Polecam przeczytać artykuł Wybieranie okien, z którego dowiedzą się Państwo więcej na ten temat. Warto również zastanowić się nad montażem Szprosów które dodadzą budynkowi dodatkowej elegancji.
W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości na temat rodzajów okien, ich wymiany czy zamówień zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami z salonu w Gryficach.