Drzwi wewnętrzne – sposoby otwierania

Wybierając drzwi wewnętrzne zwracamy uwagę przede wszystkim na ich wygląd, staramy się, aby idealnie komponowały się ze stylem jaki panuje we wnętrzu domu. Zamawiając je musimy również zdecydować w jakim kierunku i z której strony mają się otwierać. Jest to bardzo ważne, aby korzystanie z nich było komfortowe.
Pierwsza decyzja do podjęcia to, czy mają być to drzwi lewe czy prawe. Co to właściwie oznacza? Stojąc naprzeciw drzwi tak, aby otwierały się w naszym kierunku, sprawdźmy z której strony są zawiasy. Jeśli są z prawej strony, a klamka z lewej oznacza to, że są to drzwi prawe. Jeśli natomiast zawiasy są z lewej, a klamka z prawej – są to drzwi lewe.
Druga decyzja to w którym kierunku chcemy, aby otwierały się poszczególne drzwi – do wewnątrz, czy na zewnątrz pomieszczenia. Prawo reguluje kierunek otwierania drzwi w łazience, kuchni, kotłowni – ze względów bezpieczeństwa powinny otwierać się na zewnątrz. W pozostałych pokojach, my sami możemy o tym zdecydować, biorąc pod uwagę indywidualne czynniki, takie jak: układ mebli, wielkość pokoju, umiejscowienie w nim drzwi oraz inne względy praktyczne.
Zapraszamy do naszego salonu w Gryficach, gdzie nasi eksperci przedstawią Państwu szeroką ofertę drzwi wewnętrznych.