Jak wietrzyć mieszkanie podczas upałów?

Jest lato i na zewnątrz utrzymują się wysokie temperatury. W taką pogodę najprzyjemniej jest schować się w jakimś chłodnym miejscu lub ochładzać się w wodzie. Co jednak, jeśli musimy ten czas spędzić w domu, czy mieszkaniu? Co zrobić, aby w mieszkaniu nie było gorąco jak w saunie? Jak wietrzyć mieszkanie? O tym można przeczytać w dalszej części artykułu.
Najważniejsze jest zasłanianie okien, które są narażone na długotrwałą ekspozycję na słońcu. W ten sposób ograniczymy nagrzewanie się pomieszczeń. Okna powinny być osłonięte roletami zewnętrznymi, jasnymi, grubymi zasłonami lub roletami wewnętrznymi.
Przejdźmy do kwestii otwierania okien i wietrzenia. Wymiana powietrza w mieszkaniu jest konieczna, jednak należy to robić mądrze. Najlepiej otwierać okna i wietrzyć dopiero wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż wewnątrz. Jeśli w ciągu dnia zachodzi konieczność wymiany powietrza w mieszkaniu na świeże najlepiej jest otworzyć okna na oścież na kilka minut i stworzyć tak zwany przeciąg kontrolowany. Zdecydowanie odradzamy uchylania okien na dłuższy czas, ponieważ wtedy wymiana powietrza jest powolna, a do mieszkania napływa gorące powietrze z zewnątrz.
Nie zapominajmy również o nawiewnikach. Więcej na ich temat można dowiedzieć się czytając artykuł Mikrowentylacja i nawiewniki. Dzięki nim wymiana powietrza wewnątrz domu jest stała i nie wymaga otwierania okien.
Zapraszamy do naszego salonu w Gryficach, gdzie nasi eksperci przedstawią pełną ofertę okien firmy DRUTEX i pomogą dokonać wyboru modelu najlepiej odpowiadającego Państwa potrzebom.