Niski próg w drzwiach balkonowych i tarasowych

Niski próg ułatwia życie Drutex Cerkwica Białoboki
Dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, np. starszych, czy poruszających się na wózku inwalidzkim często tradycyjne rozwiązania architektoniczne stanowią barierę nie do pokonania. Może prowadzić to do frustracji i depresji. Na szczęście na rynku budowlanym jest coraz więcej rozwiązań ułatwiających poruszanie się takim osobom. Należy do nich również tak zwany niski próg.

W większości drzwi tarasowych i balkonowych w standardzie montowany jest zwykły próg, którego wysokość może sięgać nawet 8 cm. Dla niektórych osób może być on barierą nie do pokonania. Również dzieci mogą się o niego przewracać. Dlatego firma DRUTEX S.A. z salonem w Gryficach posiada drzwi balkonowe i tarasowe, dla których można wybrać opcję niskiego progu aluminiowego, który można zlicować razem z podłogą. Wyobraźmy sobie tą estetykę i przede wszystkim wygodę wychodzenia na balkon lub taras. Staje się on wówczas jakby przedłużeniem naszego pokoju.

A może marzysz o ogromnej przeszklonej płaszczyźnie z przesuwanymi drzwiami, dzięki której pomieszczenie będzie wypełnione naturalnym światłem promieni słonecznych, a granica między domem, a tarasem stanie się niemal niewidoczna? Nic prostszego. W konfiguratorze okien online możesz dobrać i zamówić drzwi balkonowe i tarasowe odpowiadające Twoim potrzebom. Pamiętaj o zwróceniu uwagi na wybór opcji niskiego progu.

Czytaj więcej:

Zamień taras w ogród zimowy

Drzwi HS

Pochwyt w drzwiach balkonowych i jego funkcje