Okna z montażem – dlaczego warto?

Wielu klientów zastanawia się, czy zamawianie okien od razu z montażem ma sens. A może lepiej kupić okna u jednej firmy, a montaż u innej? Co się bardziej opłaca?

 

Tanio nie znaczy lepiej

Kupno okien to jedno – trzeba je jeszcze wstawić. To zadanie dla wykwalifikowanych montażystów. Od tego, jak wykonają swoją pracę, zależy to, czy okna będą spełniały swoją funkcję – czy będą wytrzymałe i szczelne i czy będą się bez problemu otwierać i zamykać. Co więcej, niewłaściwie wykonany montaż może prowadzić do pojawienia się w domu wilgoci (a wraz z nią grzybów i pleśni), a nawet spowodować uszkodzenie struktur sąsiadujących z przeszkleniem (np. powstanie pęknięć tynku).

Na montażu nie warto więc oszczędzać. Komu powierzyć to zlecenie? Na pewno nie należy kierować się tym, że dana ekipa jest tania i akurat dostępna. Bezpieczniej postawić na autoryzowanych fachowców współpracujących z firmą, u której zamawiamy okna. Dlaczego?

 

Okna z montażem – zamów w pakiecie 

Kupowanie okien od razu z usługą montażu ma wiele zalet. Ta opcja się też po prostu opłaca. Oto 4 główne powody, dlaczego najlepiej jest zamawiać okna z montażem:

  1. Zapłacimy mniej za VAT. Za samo kupno okien stawka ta wyniesie 23%, jeśli zaś połączymy ten zakup z montażem, możemy się spodziewać, że sprzedawca zastosuje dużo niższą stawkę – tylko 8%. Efekt? Zaoszczędzimy sporo pieniędzy – można wręcz powiedzieć, że zakup okien z montażem sprawia, że wstawienie przeszkleń mamy gratis. O tym, jaka wartość podatku VAT zostanie nam doliczona, warto porozmawiać przed złożeniem zamówienia. 
  2. Wygodniej będzie reklamować okno. W przypadku usterki możemy wtedy reklamować produkt u jednej firmy – niezależnie od tego, czy problemem jest okno czy jego montaż. Jeśli natomiast zdecydujemy się na zakup okien u jednej firmy, a montażu u innej, w momencie składania reklamacji obie mogą przerzucać się odpowiedzialnością. Wtedy sami już nie będziemy wiedzieć, u kogo powinniśmy dociekać swoich praw. 
  3. Dostaniemy dłuższą gwarancję. Źle zamontowane okno sprawia, że nie funkcjonuje ono prawidłowo. Nic więc dziwnego, że firmom zależy na tym, by montaż wykonywali renomowali fachowcy. Powierzenie tego zadania niesprawdzonym specjalistom może skutkować skróceniem okresu gwarancji. 
  4. To jest po prostu wygodne. Zamawiając okna i montaż w jednym miejscu to mniej negocjacji, podpisywania umów. Dostajemy jedną ofertę i nie musimy się już o nic martwić – firma dostarcza okna i umawia się z nami na ich montaż. To działanie szybsze i sprawniejsze niż zamawianie kolejnej ekipy fachowców do wstawienia okien. 

Podsumowując, kompleksowe zamówienia okien z montażem to opcja najbardziej bezpieczna, najbardziej opłacalna, najwygodniejsza i zwykle najszybsza. Pamiętajmy, że przy montażu okna liczy się każdy etap prac – żadnego nie można pominąć. Zlećmy więc to zadanie wykwalifikowanej ekipie, za którą ręczy firma, w której zdecydowaliśmy się na zakup okien