Rozmiary drzwi wewnętrznych

Wymiary drzwi wewnętrznych Drutex Białogard
Na etapie projektowania domu ważne jest, aby podjąć decyzję dotyczącą rozmiarów drzwi wewnętrznych w naszym domu. Dlaczego należy zrobić to tak wcześnie? Ponieważ trzeba przygotować pod drzwi odpowiednie otwory. A rozmiar otworów nie jest równy wymiarowi drzwi, należy do niego doliczyć jeszcze rozmiar konkretnych ościeżnic. Dobrze jest skonsultować te wymiary ze specjalistą, aby nie okazało się już podczas montażu, że otwór jest za mały dla wybranych przez nas drzwi.
Drzwi wewnętrzne, zgodnie z przepisami budowlanymi powinny mieć szerokość przynajmniej 80 cm, a wysokość 200 cm. Natomiast szerokość oferowanych przez różne firmy drzwi zaczyna się od 60 cm, a kończy na 100 cm. Czasem wolimy zamontować węższe (60 cm lub 70 cm) drzwi do pomieszczeń takich jak mała łazienka, garderoba, kotłownia czy spiżarnia. Należy jednak liczyć się z tym, że przez tak wąskie drzwi ciężko będzie wnosić rzeczy o większych gabarytach typu meble czy sprzęt AGD.
Przypominamy, że wymiary otworów pod montaż drzwi warto skonsultować ze specjalistami już na etapie projektowania domu, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Ekspertów znajdą Państwo w naszym salonie w Gryficach.