Zalety okna w kuchni

Zalety okna w kuchni Drutex Gryfice
Kuchnia kojarzy nam się z ciepłem ogniska domowego. Zazwyczaj właśnie w kuchni przy stole zasiada rodzina do jedzenia wspólnych posiłków. Dlatego tak ważne jest byśmy czuli się w niej komfortowo. Jest to jednocześnie najcieplejsze pomieszczenie o największej wilgotności. Z tego względu bardzo ważna jest odpowiednia wentylacja powietrza. Najlepszym sposobem na utrzymanie odpowiedniej wilgotności i świeżości powietrza w kuchni jest okno. Poza tą praktyczną funkcją ma ono jeszcze inne zalety. Odpowiednio dobrane może być prawdziwą ozdobą naszej kuchni. A co najważniejsze wpadają przez nie promienie słoneczne, które doświetlają to ważne pomieszczenie i wprawiają nas w lepszy nastrój dzięki zwiększeniu serotoniny w organizmie.
Jeśli są Państwo na etapie projektowania swojego wymarzonego domu, jest to najlepszy moment na zastanowienie się nad wielkością okna jakie chcieliby Państwo mieć w kuchni i gdzie będzie ono umiejscowione względem mebli. Przy podejmowaniu tej decyzji warto byłoby również zastanowić się z którego miejsca w kuchni będzie rozpościerał się najładniejszy, dający ukojenie widok z okna. Trzeba zadać sobie również pytanie, czy chcemy mieć swobodny dostęp do okna, czy też chcemy, żeby obok niego stał stół przy którym będziemy zasiadać do posiłków, czy może wolimy aby znajdowało się ono tuż nad kuchennym blatem, zlewem lub kuchenką. Opcji jest naprawdę dużo. A może chcielibyśmy mieć kilka okien w kuchni?
Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji w jaki sposób okno ma się otwierać. Chcemy, żeby jedynym sposobem otwarcia było uchylenie, otwarcie na oścież, czy może jednak chcemy mieć możliwość otwierania na oba te sposoby? Od wyboru tych funkcjonalności zależy rodzaj okucia jakie trzeba będzie wybrać. Firma DRUTEX S.A. z salonem w Gryficach w swojej ofercie posiada okucia Maco Multi Matic KS, które wyposażone są w mikrowentylację w rozwórce. Umożliwia ona rozszczelnienie okna od 10 do 13 mm, dzięki czemu możliwe jest usuwanie wilgoci z pomieszczenia i napływ świeżego powietrza bez jego wychładzania. W przypadku, gdy zdecydujemy się na na przykład kilka okien w kuchni lub posiadamy inne możliwości wentylacji, warto rozważyć również montaż okna nieotwieranego. O jego zaletach i wadach można przeczytać w artykule Okna nieotwierane.
Przed kupnem okna do kuchni warto przemyśleć również z jakiego materiału chcielibyśmy, aby było wykonane (PVC, drewniane, aluminiowe, czy drewniano – aluminiowe), jak skonstruowane, wybrać sposób wykończenia ram oraz kolor, aby doskonale komponowało się z wykończeniem naszej wymarzonej kuchni.