Majster Gryfice ul. Tadeusza Kościuszki 42 72-300 Gryfice (+48) 503 509 444 kontakt@okna-konfigurator.pl
0
Majster Gryfice ul. Tadeusza Kościuszki 42 72-300 Gryfice (+48) 503 509 444 kontakt@okna-konfigurator.pl
Zaloguj się

Jak wietrzyć mieszkanie podczas upałów?

Jak wietrzyć mieszkanie podczas upałów? - Drutex Trzebiatów Jest lato i na zewnątrz utrzymują się wysokie temperatury. W taką pogodę najprzyjemniej jest schować się w jakimś chłodnym miejscu lub ochładzać się w wodzie. Co jednak, jeśli musimy ten czas spędzić w domu, czy mieszkaniu? Co zrobić, aby w mieszkaniu nie było gorąco jak w saunie? Jak wietrzyć mieszkanie? O tym można przeczytać w dalszej części artykułu.

Najważniejsze jest zasłanianie okien, które są narażone na długotrwałą ekspozycję na słońcu. W ten sposób ograniczymy nagrzewanie się pomieszczeń. Okna powinny być osłonięte roletami zewnętrznymi, jasnymi, grubymi zasłonami lub roletami wewnętrznymi.

Przejdźmy do kwestii otwierania okien i wietrzenia. Wymiana powietrza w mieszkaniu jest konieczna, jednak należy to robić mądrze. Najlepiej otwierać okna i wietrzyć dopiero wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż wewnątrz. Jeśli w ciągu dnia zachodzi konieczność wymiany powietrza w mieszkaniu na świeże najlepiej jest otworzyć okna na oścież na kilka minut i stworzyć tak zwany przeciąg kontrolowany. Zdecydowanie odradzamy uchylania okien na dłuższy czas, ponieważ wtedy wymiana powietrza jest powolna, a do mieszkania napływa gorące powietrze z zewnątrz.

Nie zapominajmy również o nawiewnikach. Więcej na ich temat można dowiedzieć się czytając artykuł Mikrowentylacja i nawiewniki. Dzięki nim wymiana powietrza wewnątrz domu jest stała i nie wymaga otwierania okien.

Zapraszamy do naszego salonu w Gryficach, gdzie nasi eksperci przedstawią pełną ofertę okien firmy DRUTEX i pomogą dokonać wyboru modelu najlepiej odpowiadającego Państwa potrzebom.

Zrób wstępną wycenę swoich okien i drzwi

Okna

Okna
od 77,57 zł plus VAT

Okna balkonowe

Okna balkonowe
od 325,64 zł plus VAT

HS - drzwi tarasowe przesuwne

HS - drzwi tarasowe przesuwne
od 5 944,32 zł plus VAT

Drzwi wejściowe PCV

Drzwi wejściowe PCV
od 1 316,36 zł plus VAT

Drzwi z wypełnieniem

Drzwi z wypełnieniem
od 1 316,36 zł plus VAT

Dodatki

Dodatki